Kayserispor Yargı Dağıttı

20210207-kayserispor-yargi-dagitti-239340-1489e97419efd657f05b.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski takımına karşı oyundan atılan Ackah’a şike suçlamasında bulunan Erzurumspor’a, Kayserispor’dan tokat gibi cevap..

Süper Lig’in 23. haftasında oynanan BB Erzurumspor karşlaşmasından sonra başlayan ”Şike” iddialarına adını karışan Hes Kablo Kayserispor’da tüm iddialara tokat niteliğinde cevap geldi. Sarı-kırmızılı kulüpten çok sert bir açıklama yapıldı. ACKAH KRİZİ BÜYÜYOR:
Eski takımına karşı BB Erzurumspor formasıyla sahaya çıkan Yaw Ackah’ın sinirlerine hakim olamayarak aynı dakika içerisinde peş peşe gördüğü sarı kartlarla oyundan ihraç edilmesiyle başlayan olaylar giderek artınca Kayserispor’da konuya sert bir dille yaptığı açıklamayla dahil oldu. Erzurumspor taraftarlarının ”maçtaşikevar” hashtag’i ile Twitter’da bir anda TT olmasıyla başlayan tartışma giderek alevlendi. Erzurumspor cephesinden üstü kapalı devam ettirilen ”Şike” iddialarına önce Kayserispor taraftarı sonra da Kayserispor Kulübü dahil oldu.HERŞEYİ AÇIKLADI:
Tartışmaların uzağında kalmak isteyen Kayserispor’un ısrarla gündemin içine çekilmek istemesiyle birlikte olaylar yeni bir boyuta taşındı. Hes Kablo Kayserispor Kulübü yazılı bir açıklama yaparak Ackah transferini ve o transferde süre gelen şartlara kadar açıklık getirdi. Ackah konusuna Kayserispor’un daha fazla dahil edilmesi durumunda konuyu yargıya taşıyacağının da söylendiği açıklama da, sarı-kırmıılı kulüp resmen yargı dağıttı.İşte O Açıklama:Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü ile Kulübümüz arasında geçmişi uzun yıllara dayanan bir dostluk ilişkisi bulunmaktadır. Kulüplerimiz arasındaki mevcut, bu sağlam dostluk ilişkisine karşın bugün Erzurumspor Kulübünün Resmi Sitesinden yapılan açıklama bizleri ve camiamızı son derecede üzmüştür.

Profesyonel futbolcumuz Yaw Ackah’ın Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a  transferi Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübünün arzusu üzerine gerçekleşmiştir.  Kulübümüz, bu futbolcusunu kiraya verirken tamamen Erzurumspor lehine olan kira koşullarını kabul etmiş ve futbolcusunun üzerinde kiralık döneminde hiçbir tasarruf  hakkı kalmamıştır. Bu futbolcunun Lig maçında Kulübümüz ile oynanan maçta oynatılmaması dahil, tüm tasarruf hakkı Erzurumspor Kulübüne aittir.  Hatta bu noktada kamuoyunun bilmesini isteriz ki futbolcumuzun kulübümüze karşı oynanacak lig maçında oynatılmamasına ilişkin düşüncemiz, Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Yönetimi ve teknik direktörü tarafından kabul görmemiş ve bu nedenle buna ilişkin bir düzenlemeye kira kontratında yer verilmemiştir. 

Durum bu kadar açık iken kaybedilen puanın ardından Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübünün kamuoyuna yapmış olduğu açıklama adeta bir akıl tutulmasıdır. Müsabaka tüm kamuoyunun gözü önünde cereyan etmiştir. Büyükşehir Belediye Erzurumspor’lu futbolcunun müsabakadan ihracının arkasında başka sebepler aramak ve bu sebepleri Kulübümüz ile ilişkilendirmek gayretleri son derece çirkin ve yakışıksızdır. Maçtan sonra rakip takım teknik direktörünün, Yaw Ackah’ı maçtan önce aşırı motivasyon konusunda uyardığı hususundaki açıklaması göz önünde bulundurulduğunda konunun futbol içinde makul bir izahının olduğu da anlaşılmaktadır. Buna karşın Kulüp Yönetimi tarafından, kaybedilen puanın ardından ortaya çıkan sportif başarısızlık tablosunu, bu şekilde akıldışı bir gerekçe ile mazeretlendirmek ve Kulübümüze asılsız ve seviyesiz bir isnatta bulunmak dost bildiğimiz Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Yönetimine yakışmamıştır.

Kulübümüz ve yönetimimiz, Anadolu’da fark yaratacak yeni bir futbol anlayışını hakim kılmak ve bu şekilde Anadolu Kulüplerini Türk Futbolunda layık oldukları yerde tutmak gayret ve çabasındadır. Bu amaçla başta ekonomik bağımsızlık olmak üzere kurumsallaşmış bir kulüp düzeni oluşturmanın mücadelesini vermektedir. Vizyonumuz ve anlayışımız, sportif performansın, olumsuz sonuçlarına bertaraf etmek uğruna kısır, temelsiz ve futbola zarar veren tartışmalardan uzak durmayı gerektirmektedir. Bununla birlikte yönetimimiz, kişisel ikballeri için kulüp tarihimize ve sporcularımızın emeğine kara leke sürmek isteyenlerle anladıkları dilden mücadele etmeyi de bilmektedir. Bu doğrultuda Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Yönetimini yetkili ve görevli merciler önünde iddialarını ispata davet ediyoruz. 

Ayrıca  bilinmesini isteriz ki Kulübümüz de iftira mahiyetindeki bu eylem ve söylemlere karşı doğmuş ve doğacak her türlü talep ve başvuru hakkını son dereceye kadar kullanacak, sportif başarısızlıklarını rakiplerine karşı iftirada bulunarak örtmek isteyen sorumsuz kulüp yöneticilerine karşı layık oldukları şekilde hukuki süreçleri işletecektir.

Hes Kablo Kayserispor Kulübü

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!