Kayserispor
Giriş Tarihi : 16-09-2020 19:47   Güncelleme : 16-09-2020 19:47

Kayserispor yabancı oyuncuları

Hes Kablo Kayserispor, Süper Lig 2020-2021 futbol sezonu için yabancı kontenjanını doldurdu. Kayserispor'da gelen giden yabancılar

Kayserispor yabancı oyuncuları

Süpher Lig 2020-2021 futbol sezonuna galibiyetle başlayan, bir yandan da kadroyu güçlendirmeye çalışan Hes Kablo Kayserispor, yabancı futbolcu kontenjanını doldurdu. 

7 yeni isim
Yeni sezonda da uygulanacak yabancı kuralına göre, kadroda bulundurulması gereken 14  futbolcu sayısına ulaşıldı. Hes Kablo Kayserispor kadroyu güçlendirmek adına Aaron Justin Lennon, Dimitrios Kolovetsios, Daniel Avromovski, Harrison Manzala, Joseph Attamah, Yaw Ackah ve Wilfried Kanga ila anlaştı.

14 yabancı
Mevcut kadroda bulunan Cristian Sapunaru, Miguel Lopes, Gustavo Campanharo, Mario Situm, Pedro Henrique, Zoran Kvrzic ve Silviu Lung ile birlikte sarı kırmızılı takımın kadrosunda 14 yabancı oyuncu oldu. Halen Hes Kablo Kayserispor kadrosunda görülen ve takımın 15.yabancı oyuncusu olan Anthony Uzoddima'nın Giresunspor'a lisansının çıkması ile birlikte yabancı sayısı 14'e sabitlenmiş olacak. Kayserispor yeni bir yabancı oyuncu ile anlaşmak isterse ya kadrosunda bulunan bir yabancı ile sözleşme feshi gerçekleştirecek ya da lisansını askıya alacak.

Haber: Halil Köktaş