Kayserispor
Giriş Tarihi : 04-02-2021 01:34   Güncelleme : 04-02-2021 01:43

Kayserispor yabancı futbolcu sayısı

Hes Kablo Kayserispor takımında bulunan yabancı futbolcular.

Kayserispor yabancı futbolcu sayısı

(ÖZEL HABER) Süper Lig'in ikinci yarısında hedefine ulaşmak için ara transfer döneminde kadrosuna yeni isimler katan Hes Kablo Kayserispor'da yabancı futbolcu sayısı arttı.

Sezon başında alınan futbolculara, devre arasında katılan oyuncular da eklenince sarı kırmızılı takımda 20 yabancı futbolcu oldu. Yaw Ackah'ı Erzurumspor'a kiralık olarak gönderen Hes Kablo Kayserispor takımında şu anda 19 yabancı oyuncu bulunuyor. Türkiye Futbol Federasyonu talimatları gereği takım kadrosunda 16 yabancı oyuncu bulundurması gereken Hes Kablo Kayserispor'da 3 yabancı oyuncunun lisansı deaktif edildi.

19 yabancı var
Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ve teknik direktör Dan Petrescu, TFF'ye bildirilecek yabancı futbolcuların isimlerini belirledi. Sarı Kırmızılı takımda şu anda Aaron Justin Lennon, Anton Maglica, Besard Sabovic, Cristian Sapunaru, Daniel Avramovski, Denis Alibec, Dimitrios Kolovetsios, Gustavo Campanharo, Harrison Manzala, Jopesh Attamah, Karlo Muhar, Kevin Luckassen, Manuel Fernandes, Miguel Lopes, Nehuen Mario Paz, Pedro Henrique, Silviu Lung, Wilfried Kanga ve Zoran Kvrzic bulunuyor.

3 isim bildirilmedi
Pandemi sürecinde kulüplerin mağdur olmaması için yabancı sayısını 16'ya çıkaran TFF'ye bildirilecek isimler arasında Manuel Fernandes ile Harrison Manzala bulunmayacak. Şu anda 19 yabancı oyuncusu bulunan sarı kırmızılı takımda TFF'ye bildirilmeyecek 3.yabancı futbolcu ise Wilfried Kanga oldu. 

Alibec'in 3 ay oynayamayacak olmasından, Kanga'nın da kulüp şartlarına aykırı hareket etmesinden ötürü ikileme düşen Başkan Gözbaşı, kararını verdi ve Wilfried Kanga'nın lisansının askıya alınmasını istedi. teknik heyetin de onayı ile Kanga da lisansı askıya alınan futbolcular arasına girdi.

Haber: Yavuz Yıkılmaz