Kayserispor
Giriş Tarihi : 02-01-2020 13:49

Kayserispor üzerinden kimler şov yapıyor

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, Kayserispor üzerinden şov yapıldığını iddia etti

Kayserispor üzerinden kimler şov yapıyor

 İYİ Parti Kayseri Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel, seçimden sonraki 9 ayı değerlendirmek için yaptığı açıklamasında, “Seçimden sonraki 9 ay, daha önceki yıllara göre farklı değil” dedi. Kazım Yücel açıklamasında Kayserispor üzerinden şov yapıldığını da dile getirdi.

Kayseri'nin sevilen siyasetçisi Kazım Yücel, açıklamasında 9 aydır belediye meclisinde olağanüstü bir karar görmediklerini ve sadece arsa üretip satmaya yönelik konuların olduğunu ifade ederek, kayserispor'a gereken önemin verilmediğini ifade etti. kazım Yücel, "Kayserimizin en büyük değerlerinden bir tanesi Kayserispor’du. Sosyal ilgi alanında iki haftada bir olsa da Kayseri’de bir çoşku yaşanıyordu, seçimlerde bütün Belediye Başkan adayları Kayserisporumuz diye sahiplenirken Kayserspor seçimlerden sonra sizin Kayserisporunuz havasına dönüştü. Kulüp başkanı tarafından düzenlenen forma satışı propagandası ile yapılan gündemde Belediye Başkanlarımızın orada yapılan taahhüt ettikleri acaba formalar Kayserisporumuza para olarak döndü mü? Bunlar şova geldiği zaman her türlü şovu Kayserisporumuz üzerinden yapıyorlar. Bugün Kayserispor başka değişiminden sonra dibe doğru hızla geçmiş durumda iken sizin Kayserisporunuz oluyor” dedi.

Erciyes konusu..
Erciyes’i Kayseri’nin hep beraber kayak merkezi haline getirdiğini ve kiralamak zorunda kalınacaksa daha önce verilen turist rakamlarının gerçeği yansıtmadığını söyleyen Yücel, "Bizim Büyükşehir Belediyemiz Erciyes A.Ş. tarafından 300 milyon Avro civarında ifade edilen Erciyes’e yapılan yatırımların ihale yapılıp kiraya verileceği duyuluyor. Ben akıllı bir Kayserilinin mülkün 10 yılda amorti ettiği felsefesinden yola çıkarak 300 milyon avro maliyetinde olan bir Erciyes’in 10 yılda amorti edilerek 11 aylığına kiraya verilecek olmasını düşünemiyorum. Kayseri’nin dağıyken, paramız ile kayak merkezi haline getirdiğimiz Erciyes’i bugün kiralamak zorunda kalacaksak demek ki bir önceki yıllarda Ukrayna’dan, Avrupa’dan dünyanın birçok yerinden kayak yapmak için Erciyes’e birileri geliyor 10 bin - 100 bin Pazar günü çıkarılanlar var ifadelerini ne kadar halkı yanılttığını yönelik olduğunu da düşünmeye başlıyorum. Belki 9 ay analiz etmem gerekir düşüncesi ile ben bu ifadeleri Kayserili hemşerilerimize kullanmak istedim. 9 ay gibi önümüzdeki yılda Belediye Başkanlarımız geçirecek olursa şuna emin olsunlar ki hizmet değil, ufak tefek plan tadilatları ve Belediye’nin kendi borçlarını kapatmak için nerde kimin imarı var, gayrimenkul oluşturup buradan belediyeye gelir kaydedip bunları satıp, sadece banka borçlarını ödeyebilecek durumda. Maalesef Türkiye’nin birçok yerinde Belediyeler sıkıntı içerisinde. Ben Kayseri üzerinde çok rahatlıkla şunu söyleyebilirim önceden Belediye başkanlarının savruk harcamaları nedeni ile önümüzdeki yıllarda hiçte bundan farklı bir yıl olacağı kanaati taşımıyorum. Kayserimiz için 9 aylık bir kayıp olmuştur. İnşallah 4 yıl daha kayıp olmaz umudundayım. Bütün hemşerilerimize 2020 yılında mutlu huzurlu olmasını temenni ediyorum" açıklamasında bulundu.