Futbol
Giriş Tarihi : 26-06-2020 19:19

Kayserispor uyarı aldı

PFDK,Galatasaray için para cezası uygularken Kayserispor için uyarı yapılması kararı aldı. Kırmızı kart gören Hikmet Karaman'ın aldığı ceza da belli oldu.

Kayserispor uyarı aldı

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu aldığı kararları açıkladı. 21 Haziran Tarihinde Galatasaray ile Gaziantep maçında yaşanan olaylar sebebiyle Galatasaray, PFDK’ya sevk edilmişti. Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle sarı-kırmızılılara 12 bin TL para cezası verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Denizlispor Kulübü’nün, oynanan Denizlispor-Beşiktaş Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasında, yanıcı-patlayıcı madde kullanılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle uyarınca İhtar Cezası ile cezalandırılmasına, Kayserispor’un Gençlerbirliği ile oynadığı müsabakada, oyuncu değişiklik tabelasında lig ismi ve lig logosunun bulundurulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına, Galatasaray’ın, Gaziantep ile oynadığı müsabakada, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 12.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, Antalyaspor’un Çaykur Rizespor ile oynadığı müsabakada, COVİD-19 Salgını Nedeniyle Ara Verilen Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası Müsabakalarına İlişkin Talimatlara Aykırılık nedeniyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına, Yeni Malatyaspor’un, Göztepe ile oynadığı müsabakada, saha olayları nedeniyle 24.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Yeni Malatyaspor Kulübünün, akreditasyon sisteminin işletilmemesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 24.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Yeni Malatyaspor Kulübü teknik sorumlusu Hikmet Karaman'ın müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübsesine giriş yasağı ve 13.000 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir" denildi.