Kayserispor
Giriş Tarihi : 16-06-2020 17:49   Güncelleme : 16-06-2020 17:49

Kayserispor üstünlüğü koruyamıyor

Kayserispor haberi. Hes Kablo Kayserispor, bu sezon oynadığı 27 Süper Lig maçında 5 kez üstünlüğünü koruyamamaktan ötürü galip gelemedi.

Kayserispor üstünlüğü koruyamıyor

Süper Lig'in 27.haftasında deplasmanda Fenerbahçe'ye mağlup olan Hes Kablo Kayserispor, bu sezon 5.kez öne geçtiği müsabakada skor üstünlüğünü koruyamadı. Ligin ilk yarısında sahasında oynadığı Galatasaray ve Denizlispor, ligin ikinci yarısında sahasında oynadığı Antalyaspor ve Ankaragücü müsabakalarında öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamayan sarı kırmızılı ekip, deplasmanda oynadığı Fenerbahçe maçında da skor üstünlüğünü koruyamadı.

Aynı senaryo
Hes Kablo Kayserispor, ligin 3.haftasında sahasında oynadığı Galatasaray maçında ilk yarıyı 1-0 önde tamamlamasına rağmen sahadan 3-2 yenik ayrılmıştı. Sarı Kırmızılı ekip, ligin 5.haftasında Kayseri'de oynadığı Denizlispor maçında da ilk yarıyı 1-0 önde tamamlamasına rağmen ikinci yarıda kalesinde gördüğü gole cevap veremeyerek 1-1 berabere kalmıştı. Sarı Kırmızılılar, ligin ikinci yarısında da üstünlüğünü koruyamama hastalığını sürdürdü. Kayserispor, ligin 19.haftasında sahasında oynadığı Ankaragücü maçında ilk yarıyı 1-0 önde tamamlarken sahasan 1-1'lik eşitlikle ayrılmıştı. Ligin 21.haftasında sahasında Antalyaspor'u konuk eden Hes Kablo Kayserispor, iki kez öne geçtiği maçta yine üstünlüğünü koruyamadı ve 2-2 biten maçta 3 puanı alamadı. Son olarak da deplasmanda Fenerbahçe'ye konuk olan Kayserispor, 1-0 önde olduğu maçın son 5 dakikasında yediği 2 golle sahadan yenik ayrıldı.

3 kez puan aldı
Hesb Kablo Kayserispor, bu sezon oylnadığı 27 haftada 3 kez de geriden gelerek puan almayı başardı. Sarı Kırmızılılar, ligin ilk yarısında oynadığı Ankaragücü ve Kasımpaşa maçları'nda 1-0 geriye düşmesine rağmen gol bularak 1-1'lik skorlarla sahadan ayrılıp puan alırken Konyaspor ile sahasında oynadığı müsabakada 2 kezkt geriye düşmesine rağmen 2-2'lik skoru yakalayıp hanesine 1 puan yazdırmıştı.

27 haftada 22 puan
Hes Kablo Kayserispor, Süper Lig'de oynadığı 27 müsabakada 22 puan toplayabildi. 5 kez kazanıp 15 kez mağlup olan sarı kırmızılılar 7 kez de berabere kaldı. Hes Kablo Kayserispor, 27 hafta sonrasında puan tablosunun son sırasında bulunuyor.

Haber: Halil Köktaş