Kayserispor
Giriş Tarihi : 02-01-2020 21:24

Kayserispor transfer gelişmesi

İstikbal Mobilya Kayserispor transfer haberi. Mensah ile Kravets gidecek mi, kimler gelecek. Asbaşkan Mustafa Tokgöz açıkladı

Kayserispor transfer gelişmesi

Süper Lig'in 2. yarısı için hazırlıklarına Antalya'da başlayacak olan İstikbal Mobilya Kayserispor'da transfer çalışmaları hız kazandı.

Transfer çalışmaları
Kayserispor Asbaşkanı Mustafa Tokgöz, sarı kırmızılı takıma güç verecek yeni transferler yapacaklarını ifade etti. Mustafa Tokgöz, bazı oyuncular ile prensip anlaşması yaptıklarını, imzalar atılınca resmi açıklamalar yapılacağını ve bu oyuncuların Antalya kampına dahil olacağını söyledi. Asbaşkan Mustafa Tokgöz, devre arasında 6-8 futbolcu arasında bir transferin söz konusu olduğunu söyleyerek, “Prosinecki hocamızla anlaşmamız var. 1 yıl opsiyonlu olmak üzere 6 aylığına anlaştık. Kendisi de yardımcıları ile birlikte 5 Ocak’ta kampta olacak. Transfer konusunda da 6 ile 8 arasında bir oyuncu transferi söz konusu. Transfer konusunda çalışmalarımız başladı. Listeleri mümkün olduğunca eledik. En son hocamızla birlikte son kontroller yapılıyor. Bir yandan da görüşmeler başladı. En son pazarlık konusunda da tek yetkili Berna Gözbaşı başkanımızdır. En son para anlaşması onun ağzından çıkacaktır. Belli bir aşamaya gelindi. Kamp döneminde de her gün bir futbolcu getireceğiz. Mümkün olduğu kadar da kampa herkesi yetiştirmeye çalışacağız" dedi.

Mensah'ın durumu
Ganalı futbolcu ile ilgili kendilerine gelen teklifler olduğunu ancak anlaşma zemini bulamadıklarını ifade eden Asbaşkan Mustafa Tokgöz, Mensah'ın da Galatasaray'a transferinin söz konusu olmadığını açıkladı. Mustafa Tokgöz, Mensah konsunda "Mensah’a talipliler var ama rakam konusunda anlaşamadık. İstediğimiz rakamların altında bir rakam geldi. Bana göre Mensah büyük bir ihtimalle kulüpte kalacak" ifadesinde bulundu.

Artem konusu
Ukraynalı forvet Artem Kravets'in durumunu açıklayan Mustafa Tokgöz, “Artem Kravets’in şu anda 550 bin Euro geçmiş alacağı mevcut. 550 bin Euro’da ikinci dönem alacağı mevcut. 550 bin Euro’yu nakit olarak şu anda istiyor. Eğer bu rakam verilmezse yarın son gün, fesih hakkı doğuyor. Hem oyuncumuz gidiyor hem de 1-2 yıl sonra bu borç önümüze gelecek. Zaten bütçe konusunda çok sınırlıyız. Artem’e ödenecek bu para ödenebilecek mi, gerçekten benim de merak ettiğim bir konu. Birazını ödeyelim diye anlaşmaya çalıştık ama Artem yapı olarak çok farklı bir futbolcu. Anlaşmaktan ziyade sözleşmesinin madde madde yerine getirilmesini istiyor. Daha önce kendisine ödemeler konusunda yardımcı olunmamış. Onun için kendisi de baya kararlı. Bizde elimizden geleni yapmaya çalıştık ama maalesef olmadı" ifadelerini kullandı.