Advert
Kayserispor
Giriş Tarihi : 04-02-2020 20:01

Kayserispor Tarihi Çağrı

Kayserispor Asbaşkanı Mustafa Tokgöz, tarihi bir çağrı yaptı. Tokgöz 60 milyon TL borcun eritilmesi için tarihi bir fırsat yakaladıklarını söyledi.

Kayserispor Tarihi Çağrı

Kayserispor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenleyerek ekonoki sıkıntı içerisindeki mali tablonun pozitife dönebilmesi adına tarihi bir çağrı yaptı.

4.7 Milyon TL kâr
Asbaşkan Mustafa Tokgöz, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında "2019-2020 Kış sezonu ara transferde toplam 9 futbolcu ile anlaştık. Bunların kulübümüze toplam maliyeti, 11 milyon 623 bin TL. Toplam menajerlik ücreti ise 622.000 TL. Birçok futbolcuya menajerlik ücreti ödemedik. Eski kadro ile yeni kadro arasındaki bu futbolcu farkı yani gelen futbolcular ile giden futbolcular arasındaki elde ettiğimiz kâr, 4 milyon 705 bin TL. Şu anda FİFA’da, CAS’da ve yerel mahkemelerde birçok mahkememiz devam etmektedir. Toplam 60 milyon 830 bin TL geçmişten gelen futbolcu ve kulüp borçları bulunmaktadır. Bunların vadesi geçmiş tutarı ise, 45 milyon 646 bin TL’dir. Şu anki puan durumumuz ile ilgili ciddi bir sıkıntı olduğunun farkındayız. Bunu bizler gibi bizden alacağı olan futbolcular ve alacağı olan herkeste durumun ciddiyetinin farkında. Bize şöyle bir fırsat doğuyor, bizimle, başkanımızla ve kulübümüzle davalık olduğumuz oyuncular bizim ile anlaşmak istiyor. Mesela 1 Milyon Avro olan borcumuzu makul bir rakama anlaşıp olayı kapatmak istiyorlar. Çünkü bazı riskler görüyorlar. Buda Kayserispor için ciddi bir fırsattır" dedi.

"Tarihi fırsat"
Mustafa Tokgöz, "Yıllardır gelen bu borçların 60 milyon 830 bin TL’lik borçları, minimum yarı yarıya ödemek için ciddi bir fırsattır. Bu çağrıyı, Kayserispor’a gönül vermiş iş adamlarına, değerli siyasetçilerimize herkese harekete geçirmek adına şuan ki kritik durumumuzdan dolayı bu borcu 60 milyon borcu belkide 30 milyona belki biraz daha azına kapatmak için çok ciddi bir fırsat yakaladık. Bunun önemine özellikle vurgulamak istiyorum. Eğer ellerinden gelen bir şey olursa stat ismi olur, herhangi bir sponsorluk olur. Bu fırsat bir daha geri gelmez. Şuan önümüzde böyle bir gerçek var ve bu borçlar 45 milyonu geçmiş borç. Mayıs ayında bu gerçek ile yüzleşeceğiz. Transfer yasağı olur veya herhangi bir yaptırım olur bu paralar mecburen ödenecek. Bu fırsatı değerlendirerek Kayserispor kulübünü minimum 20 milyon, 30 milyon TL gibi bir rakam ile yükünü hafifletebiliriz" diye açıklama yaptı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA