Kayserispor
Giriş Tarihi : 20-11-2019 18:48   Güncelleme : 21-11-2019 18:50

Kayserispor tarihe geçecek

İstikbal Mobilya Kayserispor yeni başkanını ay sonunda bulacak. Kayserispor başkanı kim olacak. Kayserispor yöneticisi Berna Gözbaşı aday mı. Berna Gözbaşı başkan olursa Kayserispor tarihinde bir ilk gerçekleşecek.

Kayserispor tarihe geçecek

Spor Toto Süper Lig'de sancılı dönemi atlatmak isteyen İstikbal Mobilya Kayserispor'da kimin başkan olacağı merakla bekleniyor. Hamdi Elcuman başkanlığındaki Kayserispor Yönetim kurulu tarafından Olağanüstü Genel Kurul kararı alınması üzerine kimin başkan olacağı sorusu gündemdeki yerini koruyor. 7 puanla ligin son sırasında bulunan sarı kırmızılı takımda Ziya Eren, Erol Bedir isimlerinden sonra bu kez de Kayserispor'un tek bayan yöneticisi olan Berna Gözbaşı'nın ismi gündeme geldi.

Son yıllarda gerek iç saha gerekse deplasman maçlarında sarı kırmızılı takımın yanında olan, ekonomik destek veren Kayserispor Yönetim Kurulu Üyesi Berna Gözbaşı, başkanlık olgusuna sıcak bakıyor. Kendisine şu ana kadar Başkan olması yönünde resmi bir tektlif yapılmayan Berna Gözbaşı'nın yakın çevresine "kulüp başkanlığından anlamam. Ama bana görev verilirse üzerime düşeni yaparım" dediği öğrenildi.

Bu gelişme üzerine haber merkezimizin sorularını yanıtlayan Berna Gözbaşı, "Hayatımda bir çok yöneticilik görevi üstlendim. 2-3 yıldır da Kayserispor'da yöneticilik yapıyorum. Ancak kulüp başkanlığı hiç düşünmedim. Kayserispor başkanlığı yapma gibi bir hedefim, idealim yok. Ancak böyle bir durum oluşursa, memleketim için bu görevden geri duramam. Yarın herşey belli olacak. Öğleden sonra kesinleşecek. zaten kamuoyu ile de paylaşırız" cümleleri kurdu.

Berna Gözbaşı, eğer Olağanüstü Genel Kurul'da başkanlık görevine getirilirse Kayserispor tarihinde bir ilk olacak. Berna Gözbaşı, Kayserispor tarihinin ilk başkanı olarak adını tarihe yazdıracak.