Kayserispor
Giriş Tarihi : 07-12-2019 18:10   Güncelleme : 07-12-2019 18:19

Kayserispor taraftarının gönlü alındı

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Kapalı Kale Taraftarlar Derneği üyelerini ziyaret etti. Başkan Berna Gözbaşı ne anlattı. Dernek Başkanı Ahmet Dirgenali neler söyledi. İşte ayrıntılar

Kayserispor taraftarının gönlü alındı

İstikbal Mobilya Kayserispor'da günlerdir hatta haftalardır merakla beklenen, bir çok spqekülasyonların yapıldığı Olağanüstü Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Onursal Başkan Mehmet Özhaseki'nin, belediye başkanlarının, eski başkanların ve deleglerin katıldığı Olağanüstü Genel Kurul toplantısında bir önceki dönem ibra edilirken, yeni yönetim işbaşına geçti.

Ancak hatırlarda kalan bir konu var ki, o da genel kurul toplantısının başlamasına dakikalar kala Kayserispor taraftarının salona alınmaması ve akabinde emniyet güçleri ile yaşanan arbade. Bir çok taraftar, emniyet güçlerinin joplarına maruz kalıp biber gazı yerken, salonda konuşma yapan Başkan Berna Gözbaşı, "Emniyet güçlerinin kararına bişey diyemem" cümlesi ile taraftarın yaşadığı duruma seyirci kalmıştı. 

Genel Kurul toplantısı sonrasında önce Kayserispor tesislerine giderek yeni yöneticiler ile birlikte idman izleyip takıma başarılar dileyen Berna Gözbaşı, sonrasında yanına aldığı bir kaç yönetici ile Kayserispor taraftarlarının bulunduğu derneğe gitti. Kapalı Kale taraftarlar derneği'nde taraftarlar ile görüşen ve yaşanan olaylardan ötürü üzüntüsünü dile getiren Berna Gözbaşı, taraftarlardan desteklerini çekmemelerini istedi.

Kapalı Kale Taraftarlar Derneği lideri Ahmet Dirgenali ve bazı taraftarlar, yaşanan olaylara olan tepkilerini dile getirdi. Berna Gözbaşı, hem taraftarların gönlünü almaya çalıştı hem de bundan sonraki dönem için destek istedi. Başkan Gözbaşı, taraftar derneğine yaptığı ziyareti de sosyal paylaşım sitesindeki hesabından "Taraftar olmadan futbol kulübü olmaz. Genel kurul sonrası ilk ziyaretimizi taraftarlarlarimiza yaptık. Onlar kar kış demeden kilometrelerce yol kat ederek Kayserispor'umuzu destekleyen, bu kulübün özü, herşeyi. Taraftarlarımızın her zaman yanında olacağız" cümlesi ile duyurdu.