Kayserispor
Giriş Tarihi : 16-10-2018 20:23   Güncelleme : 21-10-2018 19:00

Kayserispor taraftarından Mustafa Çelik'e veryansın

Kayserispor'a verdiği sözü yerine getirmediği gerekçesi ile eleştiri oklarını üzerine çeken Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik için ağır sözler sarfediliyor

Kayserispor taraftarından Mustafa Çelik'e veryansın

Spor Toto Süper Lig'de bu sezon başarı çıtasını yükseltmeyi hedef seçen Kayserispor'da ekonomik sıkıntının başgöstermesi üzerine hedef okları Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'e çevrilmiş durumda.

Kayserispor Başkanı Erol Bedir'in dün akşam üzeri yaptığı yazılı açıklamada, Kayseri'nin önde gelen isimlerinin kendisine verdiği sözleri yerine getirmemesinden ötürü büyük sıkıntıya gidiklerini ve bundan ötürü de Seçimli Genel Kurul kararı aldıklarını deklare etmesi üzerine, Kayserispor taraftarı kazan kaldırdı.

"SözündeDur"
Bugün gün boyu olayın iç yüzüne erişmeye çalışan Kayserispor taraftarı, akşam saatlerinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'i hedef alan paylaşımlarda bulunmaya başladı. Sosyal paylaşım sitelerinden Twitter üzerinde "SözündeDur" hastag'i açan Kayserispor taraftarları, Mustafa Çelik'e ağır cümleler sarfediyor. Binlerce twit karşısında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in nasıl bir tavır sergileyeceği merakla bekleniyor. Kayserispor taraftarının tepkilerini dikkate alıp sözünü yerine getirecek mi yoksa taraftarın da tepkisini hiçe sayıp futboyla olan soığukluğunu koruyacak mı merak ediliyor.

İkinci kez
Mehmet Özhaseki'nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığını bırakıp Milletvekili olmasından sonra koltuğa oturan Mustafa Çelik, sonrasında da Kayserispor Onursal Başkanı olmuştu. Recep Mamur'un başkanlığı döneminde onursal başkanlığı bırakan Mustafa Çelik, yine büyük tepkiler almıştı. Kayserispor eski Başkanı Recep Mamur, Mustafa Çelik'in kendisine ekonomik söz verdiğini ancak bu sözünü yerine getirmediğini kamuoyu ile paylaşmıştı. 

Neler söylüyorlar?
Sosyal platformlarda Kayseri ismi, Kayserispor ve Mustafa Çelik ile süslenir oldu! Özellikle Kayserispor taraftarı, Mustafa Çelik için "SözündeDur" hastag'i ile oldukça ağır ithamlarda bulunuyorlar ve Çelik'in Büyükşehir'e aday olması halinde oy vermeyeceklerini dile getiriyorlar. İşte onlarlar bazıları:
Ahmet Dirgenali: Taraftar oylarını hiçe saymayın @BskMustafaCelik @mehmetozhaseki #sözündedur
Çetin Uzunoğlu: Onurunuz gururunuz varsa sözünün arkasinda DUR
Hüseyin Karaca: Seçim zamanı gelip çatınca ne yaptınız ? Diye sorulunca “yol yaptık” mı diyeceksiniz ?
Hakan Pazan: Sözünde durmak mümin işi, sözünden caymak münafık işi diyor hz peygamber
Ozan Kalar: Bu takım da giderse elden kayseri'den size oy da yok destek de..
Samet Göksun: Seçim zamanı değil her zaman destek olun. Aksi takdirde bu sene Kayserispor taraftarının oylarını alamayacaksınız... Kayserisporun yok olmasına göz yumana bizde göz yumarız.. 
Elif Kararslan: Söz Senettir! @BskMustafaCelik
Okan Usanmaz: @BskMustafaCelik oy istemeye yüzünüz olmasi için  #sözündedur
Hüseyin: Söz Namustur #sözündeDUR
Çetin Uzunoğlu: Birazcık onur gurur bu memleketin başkanıyım diyebiliyorsan #SözündeDUR
The KAYSERİSPOR: Söz verdiyseniz tutacaksınız!! #sözündeDUR #sözündedur
Marius Kürşadica: Erkek kişi söz verir, adam olan verilen sözü tutar #sözündeDUR
Orhan Yıldırım: Söz vermek g.t vermeye benzemez. #sözündeDUR
Kayserispor Aşığı: Söz ağızdan bir kere çıkar Mustafa efendi  #sözündeDUR
alipltdmr: Erol Başkanı Sahipsiz Sandınız, Hepinizden Çok #Kayseri li çıktı. #sözündeDUR
Ali Çevik: #sözündedur @BskMustafaCelik yoksa başkanlığını #Kayserili durduracak!
Mustafa Erdogan: Adam dediğin sözünde durur. #sözündeDUR
Kayserispor Caps: Sayın cumhurbaşkanım @RT_Erdogan, Belediye seçimlerinde sürekli @mehmetozhaseki başkana oy verdik. Fakat @BskMustafaCelik hasekinin mirasını yedi bitirdi. @Akparti oyverenler bile memnun değil. Çarşıda gezip rastegele sormanız yeterli.Herskes hatıra artık oy vermez #sözündeDUR