18 TEMMUZ 2019 Perşembe 12:44
Kayserispor
Giriş Tarihi : 10-11-2018 13:08   Güncelleme : 10-11-2018 14:14

Kayserispor son dakika.. Kayserispor yeni yönetim kurulu

Kayserispor Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı. Erol Bedir yeniden başkan oldu. Kayserispor'un borcu ne kadar? Yönetim kuruluna kimler girdi? Kimler çıktı? Erol Bedir'in konuşması..

Kayserispor son dakika.. Kayserispor yeni yönetim kurulu

Spor Toto Süper Lig’de bulunan Kayserispor, seçimli olağanüstü genel kurul toplantısını yaptı. 3 Kasım günü yapılması gereken ancak bugüne tehir edilen Olağanüstü Genel Kurul gerçekleştirildi.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın divan başkanı olarak görev yaptığı Genel Kurula Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, siyasi parti temsilcileri, Boydak Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, Kayserispor taraftarı, kulüp delegeleri katıldı.

Kayserispor'un borcu
Kayserispor Basın Sözcüsü Orhan Taşçı tarafından okunan Faaliyet Raporu'nda sarı kırmızılı takımın borcu da ortaya çıktı. Faaliyet raporunda "1 Ocak 2017 tarihinden önceki borç 146 Milyon 606 Milyon TL'dir. Görev yaptığımız süre içerisinde 123 Milyon TL tarafımızca ödenmiştir.Futbol ailesine bugün itibariyle 59 Milyon TL'si görev dönemimize ait olmak üzere 71 Milyon 300 Bin TL'dir.

Destek istedi
Erol Bedir başkanlığında oluşan yeni Yönetim Kurulu, sarı kırmızılı delegelerin onayından geçti. Yönetim Kurulu listesinde yenileme yapan Erol Bedir'in listesi onaylandı. Genel Kurul'da söz alan Başkan Erol Bedir konuşmasında, Kayserispor'un dernekler statüsünden de biran önce çıkması gerektiğini söyledi.

Onurla ve şerefle Kayserispor'daki görevlerine devam ettiklerini söyleyen Erol Bedir, “Bu genel kurulda hiçbir şey olmadı. 1 yönetici arkadaşımızın mecburi değişikliği dışında hiçbir kurulda değişiklik yok. Bakan yardımcımız Mustafa Aksu görevi nedeniyle ayrıldı, onun yerine Hollanda’da ikamet eden bir hemşehrimizi yönetime aldık. Diğer kurulların hepsi aynı. Bu kurulda bakanıyla, milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla herkes Kayserispor yanında ve Kayserispor için gönüllerinin çarptığını, yüreklerinin attığını söylemek için buraya geldiler. Bir gerçeği bir kez daha tescil ettiler. Aslında biliyorlardı ama bunu tekrar göstermek için buraya geldiler ve Kayserispor'un sahipsiz olmadığını gösterdiler. Bize verilen görevi büyük bir onurla, şerefle devam ettiriyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada benim ricam Kayserispor’da siyaset üstü, siyasi ayrım yapılmaksızın o şehirde yaşayan herkesin ortak iradesi olduğunu herkes tarafından bilinmesini istiyorum" dedi.

Vekil'den destek
Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayserispor Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada "Muhalefeti iktidarı ile Kayserispor için biraradayız. Kimin yönettiği değil, kulübün nasıl yönetildiği önemli olmalı. Problemlerin nasıl aşılacağı konuşulmalı. Başka Kayserispor yok. Kısa orta ve uzun vadeli planlar yapılmalı ve hayata geçiilmeli. Kayserispor zirvesi yapalım ve sorunları ortadan kaldırmanın çaresine bakalım" şeklinde konuştu. Baki Ersoy, genel kurulda konuşma yapmaya çıkarken de konuşması sonrasında da sarı kırmızılı taraftarların büyük teveccühü ile karşılaştı. Baki Ersoy'u bağrına basan taraftarlar, adeta alkış tufanı kopardı.

Çelik şaşırttı
Kayserispor taraftarının gözünden düşen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, genel kurul salonuna geldiğinde şaşkın gözlerle karşılandı. Kayserispor Başkanı Erol Bedir'in kendisine sunduğu Kayserispor kaşkolunu bir türlü boynuna geçiremeyen Mustafa Çelik, genel kurul salonunda rağbet görmedi. Konuşma yapmak için kürsüye çıkarken çok cılız bir alkış ile ayağa kalkan Mustafa Çelik, konuşmasının sonunda da fazla ilgi görmedi. Başkan Çelik, Kayserispor taraftarlarının "Erol Bedir Başkan Kayserispor şampiyon" sloganı attığı esnada ilginç bir hareket yaptı. Başkan Çelik, Erol Bedir'in kolundan tutarak, Sis meşalesi eşliğinde tezahürat yapan taraftarları göstererek, "Hadi şuraya gidelim" dedi. Sonrasında Çelik, taraftarları alkışlardı. Çelik'in bu tavrı "Başkan, kendini taraftara affettirmek istiyor" şeklinde yorumlandı.

Yeni Yönetim
Kayserispor'un yeni yönetim kurulunda 17 isim yeraldı. Tufan Koç ve Mustafa Aksu isimlerinin liste dışı kaldığı Kayserispor'da Ali Kaynar listeye dahil oldu. Onaylanan Kayserispor'un yeni listesi şu isimlerden oluştu: Erol Bedir, Berna Gözbaşı, Naci Bedir, Mustafa Orhan Taşçı, Mehmet Çakmak Uyar, Mustafa Gülsoy, Serdar Maraşlı, Erhan Karacaoğlan, Ali Kaynar, İsmail Çöl, Türker Horoz, Bahadır Kul, Mustafa Bakır, Fatih Çağlar Öcal, Mehmet Dönmez, Hasan Ahmet Eskici ve Süleyman Akın..

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA