Kayserispor
Giriş Tarihi : 24-06-2019 20:02   Güncelleme : 24-06-2019 20:16

Kayserispor son dakika. Başkan belli oluyor

İstikbal Mobilya Kayserispor'un geleceğini tayin edecek toplantının başlamasına sayılı dakikalar kaldı. Erol Bedir bırakacak mı? Yeni Başkan Mehmet İlgü mü yoksa Türker Horoz mu olacak?

Kayserispor son dakika. Başkan belli oluyor

Spor Toto Süper Lig 2019-2020 sezonu için hazırlıklara bir türlü start veremeyen İstikbal Mobilya Kayserispor'da kurtarma toplantısı düzenleniyor. Haftalardır ekonomik destek arayan ancak bir türlü bu desteği bulamayan, bunun üzerine Olağanüstü Genel Kurul kararı alan İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Erol Bedir ve yönetimi için kader günü.. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın önderliğinde Polisevi'nde toplantı tertip ediliyor. Saat 21.00'de başlaması beklenen toplantıya belediye başkanları, oda başkanları, milletvekilleri ve bazı yöneticiler iştirak edecek.

Başkan kim olacak
Toplantıda 2 soruya yanıt aranacak. İlk soru "Kayserispor Başkanı kim olacak?" İkinci soru ise "Ekonomik destek nasıl sağlanacak?"

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilk olarak mevcut başkan Erol Bedir ve yönetiminin devam etmesi konusunda fikir sunacak. Yapılacak görüşmeler ne denli sonuç verir bilinmez! Ancak Erol Bedir'in kendisine sunulan tekliflere sıcak bakmaması durumunda ise işadamı Mehmet İlgü'nün ismi ortaya konulacak. Ekonomik durumu son derece uygun olan ve mobilya sektöründe hizmet veren bir kuruluşa sahip olan Mehmet İlgü'nün Kayserispor başkanlığına sıcak baktığı kulislerde konuşuluyor.
Mehmet ilgü'nün yönetiminde olmasına kesin gözüyle bakılan isimlerden birisi CeHa Büro mobilyaları sahibi Çetin Şen. Çetin Şen'in ise "Beni değil oğlum Gökhan'ı yönetime alabilirsiniz" dediği kulislerde konuşuluyor.

İlgü de olmazsa..
İstikbal Mobilya Kayserispor'un başkan ve para arayışı noktasında Bedir ve İlgü isimlerinden onay çıkmaması halinde, sürpriz bir isim adaylığını açıklayacak. halen yönetim kurulu içerisinde bulunan işadamı Türker Horoz, "kimse aday olmazsa ben adayım" cümlesini artık yüksek sesle kurar oldu. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un da desteğini alan Horoz da, kendisine başkanlık teklifi yapılmasını bekliyor.

Kılınç plase
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy için plase isim ise Sedat Kılınç. MHP'den belediye meclis üyesi olan Sedat Kılınç, daha önce Suat Altın İnşaat'ın CEO'su olarak görev yapmıştı. Sedat Kılınç, şu sıralar kendi ismini taşıyan bir inşaat firmasının sahibi.