Kayserispor
Giriş Tarihi : 07-05-2020 03:53   Güncelleme : 07-05-2020 13:23

Kayserispor riske girmek istemiyor

Kayserispor Asbaşkanı Mustafa Tokgöz, TFF tarafından belirlenen maç takvimine tepki göstererek ölüm riski almak istemediklerini söyledi.

Kayserispor riske girmek istemiyor

Hes Kablo Kayserispor Asbaşkanı Mustafa Tokgöz, Süper Lig’in Haziran ayı içerisinde başlayacak olmasının büyük risk olduğunu söyledi.

"Büyük tehlike"
TFF Başkanı Nihat Özdemir’in Süper Lig ve alt liglerdeki maçların 12-13 Haziran’da başlatılacağını açıklaması yeni tartışmalara neden oldu. Hes Kablo Kayserispor takımı Asbaşkanı Mustafa Tokgöz, liglerin başlatılacağı tarihin doğru olmadığını ve büyük bir risk olduğunu söyledi.

Asbaşkan Mustafa Tokgöz, “Liglerin oynanması için verilen çabaya saygı duyarız. TFF kararı neticesinde Kayserispor olarak sorumluluğumuzun bilinci içerisinde kurallar nezrinde çalışmalarımıza başlayacağız. Ancak bu sürecin sıfır risk ile organize edilmesini şu an için imkansız olarak görüyoruz. Futbol endüstriside her sektör gibi zarardadır. Ancak bu zararı karşılamak için futbol dünyasını tehlikeli bir cenderenin içerisinde bırakmak dönüşmesi çok ağır zararlar verebilir” dedi.

"Ölümüne.."
Mustafa Tokgöz açıklamasında, Covid-19 virüs tehlikesinin geçmediğini, yeni yeni vakalar ve ölümler olduğunu ifade ederek, “Ölüm riski yüksek bir durumda nasıl maçlara motive olunacak. Nasıl lig mücadelesi verilecek. Hepimizin sağlığını tehlikeye atarak ölümüne oynayın denilmesi kabul edilemez bir hatadır. Eskiden ölümüne oynamak bir motive sözcüğüydü. Şimdi ise gerçek oluyor” diye tepkisini dile getirdi.

"Bizi arayan olmadı"
Asbaşkan Mustafa Tokgöz, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in "13-14 takım oynamak istiyor" şeklindeki cümlesine tepki göstererek "İsteyen ve istemeyen kulüpler hangileri açıklanmalı. Bize maçları oynamak isteyip istemediğinizi kimse sormadı. Görüştüğüm bazı kulüpler de aranmamış. Federasyon, virüs ortamında liglerin devam etmesini isteyen kulüpleri kamuoyu ile paylaşmalı" cümleleri kurdu.

Tokgöz, sarı kırmızılı takımın yeniden Covid-19 virüs taramasından geçirildiğini, sonuçların Cuma günü kendilerine ulaştırılacağını işbunun akabinde de antrenmanlara başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Haber: Halil Köktaş