Kayserispor
Giriş Tarihi : 22-11-2019 00:30   Güncelleme : 22-11-2019 12:02

Kayserispor ne hallerde

Kayserispor ile ilgili Dünya Futbolcular Birliği (FIFPro) öyle bir bildiri yayınladı ki..

Kayserispor ne hallerde

İçerisinde Kayserispor'un da bulunduğu 7 Türk futbol kulübü için Dünya Futbolcular Birliği (FIFPro), bir uyarı bildirgesi yayınladı. Birliğin resmi twitter hesabından yapılan bildiri de Karabükspor, Bursaspor, Antalyaspor, Kayserispor, Ankaragücü, Elazığspor ve Eskişehirspor’un isimleri yazılarak ''Bu kulüplere transfer olurken dikkat edin'' ifadelerine yer verildi.

BİR DARBE DE FIFPRO'DAN
Son zamanlarda ekonomik olarak büyük çalkantılar yaşayan Kayserispor'a bir darbe de Dünya Futbolcular Birliği'nden geldi. Recep Mamur dönemiden de yaşanan bazı oyuncuların alacaklarıyla ilgili sıkıntılar, bu dönemde iyice artınca, sarı-kırmızılı takım Avrupa'da sıkıntılı kulüpler listesine girdi. İçerisinde 6 tane daha kulübün bulunduğu bir listenin yayınlandığı Dünya Futbolcular Birliği'nin Twitter hesabından, Türk futbolunun giderek kötüleşen ekonomisine dikkat çekildi ve üyesi olan oyuncuları özellikle 7 takım hakkında uyardı. Süper Lig'de yer alan temsilcimiz Kayserispor'un yanı sıra Ankaragücü ve Antalyaspor ile TFF 1. Lig'den Eskşehirspor ve Bursaspor 2. Lig'den ise Elazığspor ile Karabükspor'un isimleri verilerek ödeme konusunda sıkıntılar yaşandığına vurgu yapıldı. 

7 KULÜP İÇİN UYARI
FIFPro tarafından resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, ekonomik sorunlar yaşayan 7 Türk kulubü ile sözleşme yapmak isteyen oyuncuların önlemler alması konusunda çağrıda bulundu. Uluslararası futbol kuruluşları ile Türk kulüpleri arasında oyuncu ödemeleri konusunda çok sayıda anlaşmazlık bulunduğunun vurgulandığı açıklamada, "2019 yılında Türk kulüpleri ile FIFA Uyuşmazlık Çözümü Kurulu arasındaki dosyaların sayısı, dünya genelinin yaklaşık yüzde 15'ine denk geliyor. Türk liglerinde forma giyen oyuncularla iletişime geçtik ve birçoğunun, maaş ödemesi konusunda sıkıntı yaşamasının ardından yasal destek aldığını gördük. Bu nedenle, Türk kulüpleriyle anlaşma yapacak futbolculara, avukat veya futbolcu birliğinden destek alarak kontratlarını düzenlemesi için çağrıda bulunuyoruz" ifadeleri kullanıldı.