Kayserispor
Giriş Tarihi : 23-05-2020 17:46   Güncelleme : 23-05-2020 17:46

Kayserispor küme düşmek istemiyor

Hes Kablo Kayserispor yöneticileri toplantı yaptı. Sarı Kırmızılılar, bu sezon küme düşmenin kaldırılmasını istiyor

Kayserispor küme düşmek istemiyor

Süper Lig 2019-2020 futbol sezonu 12 Haziran gününden itibaren kaldığı yerden devam edecek. Ligde son 8 haftalık dilim tamamlanacak. Süper Lig'de mücadele veren 18 takım, hedeflediği noktaya gelebilmek için ter dökecek. Bunlardan birisi de Hes Kablo Kayserispor kulübü. TFF'nin kararı doğrultusunda müsabakalara çıkacak olan sarı kırmızılı takımda genel kanı, liglerin tescil edilmesi ve bu sezon küme düşmenin kaldırılması yönünde.

Hes Kablo Kayserispor kulübü yönetim kurulu üyeleri de, gerçekleştirdikleri son toplantıda bu yönde fikir beyan ettiler. Video konferans sistemi ile toplantı yapan Kayserisporlu yöneticiler, Berna Gözbaşı başkanlığında toplandı. Video konferans sistemi ile gerçekleştirilen toplantıda Kulüpler Birliği ve Türkiye Futbol Federasyonu ile yapılan son görüşmeler paylaşıldı ve 12 Haziran'da başlayacak lig öncesinde yapılması gerekenler ile ilgili fikir alışverişi yapıldı.

Küme düşme kalksın..
Ekonomik sıkıntıların da konuşulduğu toplantıda bu sezon Süper Lig'den küme düşmenin kaldırılıp kaldırılmayacağı da konuşuldu. Bazı yöneticilerin, ligin oynanmaması ve küme düşmenin kaldırılması gerektiği fikrini ısrarla dile getirdiği de alınan haberler arasında. Hem ekonomik hem de psikolojik olarak yıpranan kulüplere destek verilmesi açısından bu sezon küme düşmenin kaldırılması fikri de dile getiriliyor. TFF'nin 28 Mayıs günü açıklayacağı kararlar arasında küme düşmeme kararının olmasını da bekleyen Hes Kablo Kayserispor'un yanı sıra Ankaragücü, Gençlerbirliği, Kasımpaşa, Konyaspor, Malatyaspor ve Rizespor kulüpleri de yeralıyor. Geride kalan hafta içerisinde TFF yöneticileri ile yapılan görüşmede, bu sezonu has küme düşme kararının kaldırılmasını, alttan gelecek 3 takımla yeni sezonda ligin 21 takımla oynanması talebi iletildi.

Haber: Halil Köktaş