08 NİSAN 2020 Çarşamba 17:22
Advert
Kayserispor
Giriş Tarihi : 13-03-2020 18:35

Kayserispor kulübüne ceza

Hes Kablo Kayserispor kulübüne ve sarı kırmızılı taraftarlara ceza geldi

Kayserispor kulübüne ceza

Hes Kablo Kayserispor taraftarına ve kulübe PFDK'dan ceza geldi. Süper Lig Cemil Usta sezonunun 25.haftasında geçtiğimiz hafta İstanbul’daki Kasımpaşa-Hes Kablo Kayserispor müsabakasında misafir tribününde yer alan Sarı-Kırmızılı taraflarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle para cezası ve maçı takip eden taraflara deplasmanda yasağı geldi.

Cezanın içeriği
PFDK'dan yapılan açıklamaya göre; Kasımpaşa müsabakasında, Kayserispor taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle Sarı Kırmızılı kulübe 20.000 TL Para Cezası verildi. Ayrıca bu müsabakada misafir tribününde yeralan taraftarlar da FDT'nın 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verildi.

Bu karar neticesinde Fenerbahçe ile Hes kablo Kayserispor arasında oynanacak müsabakada, Kasımpaşa maçında bulunan sarı kırmızılı taraftarlar yeralamayacak. Son karar neticesinde TFF'nin tüm maçların seyircisiz oynanması kararı sonrasında, PFDK'nın bu cezai kararı boşa çıkmış oluyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA