Kayserispor
Giriş Tarihi : 25-11-2019 13:00   Güncelleme : 25-11-2019 14:19

Kayserispor. Kadro dışı kalanlar

Teknik Heyet raporunu, Yönetim kararını verdi. Kayserispor yönetimi 3 futbolcuyu kadro dışı bıraktı. Kayserispor kulübünde hangi futbolcular kadro dışı. İşte isimler ve sebepleri

Kayserispor. Kadro dışı kalanlar

Süper Lig'in 12.haftasında sahasında Sivasspor maçını 4 golle mağlup noktalandıran İstikbal Mobilya Kayserispor'da 3 futbolcu kadro dışı kaldı. Sivasspor maçı sonrasında "Yönetime rapor vereceğim. Radikal kararlar isteyeceğim" diyen Bülent Uygun, bugün isimleri verdi. Sarı Kırmızılı yönetim de, Bülent Uygun'un verdiği isimlerin süresiz kadro dışı kalması kararı aldı.

Kimler kadro dışı
İstikbal Mobilya Kayserispor basın sözcüsü Mustafa Tokgöz, teknik heyetin raporu doğrultusunda 3 futbolcunun kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Mustafa Tokgöz, takım içerisinde hem performansı yüksek olmayan hem de uyum sorunu yaşayan Paul Georges Ntep, Adryan Tavares, performansı bir türlü istenilen seviyeye gelmeyen ve Sivasspor maçı sonrasında taraftarlarla tartışan Bilal Başacıkoğlu süresiz kadro dışı bırakıldığını ifade etti. Ayrıca Bilal Başacıkoğlu’na para cezası da verilecek.

Herkese uyarı
Mustafa Tokgöz, "Haftalardır takım oyuncularının insiyatif alarak, skoru lehimize çevirmelerini bekliyoruz. Bu sezon Fenerbahçe maçı haricinde ne yazıkki bazı oyuncularımızdan istenilen verimi alamadık. Gelinen noktada teknik heyetin de raporu doğrultusunda bu oyuncular kadro dışı bırakılmıştır. Ne zaman istenilen seviyeye gelip teknik heyetin gözüne girer, o zaman yeniden takıma katılabilirler" dedi.

Tüm oyuncuların artık takıma olan katkısını yeniden gözden geçirmesi gerektiğinin altını çizen Tokgöz, "Bütün oyuncularımız ile görüştük. Yine görüşeceğiz. Bu takımı buradan çıkarıp hakettiği noktaya getirmek için çabalayacağız" cümlesi kurdu.