Kayserispor
Giriş Tarihi : 15-11-2019 20:22   Güncelleme : 16-11-2019 01:24

Kayserispor ipten döndü

Kayserispor son dakika. Kayserispor bugün ipten döndü. Kaleci Lung, Pedro Henrique, Bernard Mensah, Miguel Lopes, Adebayor, Paul Georges Ntep, Adryan Tavares ile ilgili flaş gelişme.

Kayserispor ipten döndü

(ÖZEL HABER) Spor Toto Süper Lig'de son yılların en kötü dönemini yaşayan İstikbal Mobilya Kayserispor'da tarihi bir güne imza atıldı. Sarı Kırmızılı kulüp yönetimi, Olağanüstü Genel Kurul kararının yanı sıra, arkasına bile bakmadan çekip gidecek futbolcuların önünü kesti.

Haftalardır sarı kırmızılı kulüpten alacaklarını alamayan ve bunun için kulübe ihtar çeken Kayserispor'un yabancı futbolcularına ödeme yapıldı. Eğer bugün ödeme yapılmasaydı 8 futbolcunun sözleşmesi otomatik olarak fesholacaktı.

Kayserispor kulübünden alacaklarını isteyen kaleci Silviu Lung, Minguel Lopes, Benoit Poulain, Bernard Mensah, Paul Georges Ntep, Adryan Tavares, Pedro Menrique ve Emmanuel Adebayor, bugün ödeme alamasaydı sarı kırmızılı kulüp ile olan sözleşmesini feshediyordu. Ancak Kayserispor Yönetimi, bulduğu emanet para neticesinde 8 futbolcuya 3 Milyon TL ödeme gerçekleştirdi. bu ödeme sonrasında futbolcuların alacaklarından bir miktar düştü ve fesh durumu ortadan kaldırıldı.

İstikbal Mobilya Kayserispor yönetimi, bugün akşama kadar 8 futbolcusuna ödeme yapmamış olsaydı adeta dağılma dönemine girilecekti. Yönetim Kurulu'nun bırakma kararına rağmen ödeme gerçekleştirmiş olması da son derece önemli. Kayserispor'un yabancı futbolcuları, paralarını alamamış olsaydı önümüzdeki hafta Kayseri'de oynanacak Sivasspor maçında takımdaki yerini almayacaklardı. Bu da sarı kırmızılılar için sonun başlangıcı olacaktı.

Haber: Halil Köktaş