Kayserispor
Giriş Tarihi : 10-09-2019 19:42   Güncelleme : 10-09-2019 20:49

Kayserispor için Vefa Gecesi

İstikbal Mobilya Kayserispor için Vefa Gecesi düzenlenecek. Hedef 10 Milyon Avro toplamak. Kayserispor Vefa Gecesi ne zaman, nerede düzenlenecek.

Kayserispor için Vefa Gecesi

Spor Toto Süper Lig'de mücadele veren İstikbal Mobilya Kayserispor'da ekonomik krizin aşılması için geniş çaplı bir gece tertip edilecek. Sarı Kırmızılılar, tertip edilecek gecede Kayserili ve Kayserisporlu işadamlarından ekonomik destek isteyecek. 19 Eylül 2019 Perşembe günü Kayseri Kadir Has Stadı'nda Vefa Gecesi düzenlenecek. Hazırlanacak platformdan Kayseri'ye ve Kayserispor'a gönül veren işadamları, sanayici ve ünlü isimler ile temasa geçilecek. 

Duygusal Gece
19 Eylül 2019 Perşembe günü saat 21:00'de başlayacak. Beyaz Tv ve Kayseri'deki yerel kanallar tarafından ortak canlı yayınlanacak program ile ilgili Kayserispor Kadir Has Tesisleri'nde basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Kayserispor Başkanı Erol Bedir'in katıldı. Kayserispor Başkanı Erol Bedir, basın toplantısında Kayserispor Vefa Gecesi ile ilgili olarak, "Burada Kayserili işadamlarımızın, zenginlerimizin yardımlarına başvuracağız. Yurtiçinde, yurt dışında Kayseri'yi sevenlerin yardımına başvuracağız. SMS kampanyasının startını vereceğiz. Detaylar ile ilgili zaman zaman açıklamalar yapacağız" dedi.

Başkan Bedir, Kadir Has içerisindeki konferans salonunda gerçekleştirilecek Vefa Gecesi'ni Beyaz Tv'nin spor müdürü Ertem Şener ile spor yorumcusu Sinan Engin'in sunacağını ifade ederek, "Bir tarafta 500-600 kişilik taraftar olacak. Takım orada olacak. Şehir protokolü olacak. Eski başkanlar ve yöneticileri davet edeceğiz. Şehrimizden de bazı kişileri gecemize davet edeceğiz. Sahnede 3 tane forma olacak. Üzerlerinde 1038, 2038, 3038 birer forma olacak. Biz işadamlarımızla görüşüp tanesini 100 TL'den temsili olarak satacağız. Yani 1038 yazılı formayı alan 1038 adet forma almış gibi 100.000 TL bağışlamış olacak. Arayacaklarımız olacak. Kendileri arayacak. Yaklaşık 2,5 saat sürecek bir yayın olacak. Beyaz Tv ve TGRT Avrupa kanalları ile Kayseri'deki yerel kanallar, canlı yayınlayacak" açıklaması yaptı. 

Destek çağrısı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, basın toplantısında "Basın, Kayserispor'a sahip çıkıyor. Kayseri nefesini soluyan, Kayserili olan, Kayseri'ye sahip çıkan herkesin Kayserispor'a sahip çıkmasını istiyoruz. Kayserispor, Kayseri için önemli bir değer. Bu değere sahip çıkıp, takımımızı yüceltmemiz gerekiyor. Kayserispor'un başarılı olmasını, ligin üst sıralarda olmasını, güzel anılması gerektiğini düşünüyorum. Her kesimin takımımıza sahip çıkmasını arzu ediyorum" dedi.

"Kusur aramayalım"
Kayseri Valisi Şehmus Günaydın da, basın toplantısında yaptığı konuşmasında "Kayserispor'umuza yardım etmek, katkı vermek, Kayseri'de yaşayan, Kayserilinin görevi. Göreve başladığımda her zaman Kayserispor'un yanında olacağını söylemiştim. Kayseri için, Kayserispor için herşeyin en güzelini yapmalıyız. Bunun için SMS destek kampanyası, Nakti Yardım kampanyası, Forma alarak yardım kampanyası düzenledik. Lansman konusunda geciktik. Kayserispor'un yükünü bir kesme değil, herkese eşit şekilde yüklemek için kampanyaları başlattık. Kayserispor hepimizin. Kayserispor, Kayseri'nin marka değeri. Hiç kimsenin bahanesi olmasın. Birbirimizin kusurunu aramak yerine takımımıza destek verelim. Eğer amacımız gerçekten Kayserispor'a destek vermek ise gerisi teferruattır. Kayserispor'a maddi veya ayni yardım etmek isteyecek herkes için 19 Eylül 2019 günü Vefa Gecesi düzenliyoruz. İşadamlarımızından, sanayicimizden ciddi katkılar bekliyoruz" dedi.

Vali Günaydın, yaptığı konuşma sonrasında toplantıya iştirak eden basın mensuplarından SMS kampanyasına destek vermesini istedi. Şahsi telefonundan SMS atan Vali Şehmus Günaydın, Başkan Büyükkılıç, Erol Bedir ve basın mensuplarından da yapmasını istedi. Vali Günaydın "SMS'leri kontrol edeceğim. Eğer SMS atmayan olursa 10 SMS ceza keseceğim" dedi. Toplantıya katılanlar Kayserispor yararına SMS attılar.