Kayserispor
Giriş Tarihi : 27-06-2019 17:01   Güncelleme : 27-06-2019 17:04

Kayserispor için UEFA sözü

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, AKP Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'nin Kayserispor ile ilgili sözlerine tepki gösterdi. Baki Ersoy, en önemli vaat olarak da sarı kırmızılı takımı UEFA'da oynatma sözü verdi.

Kayserispor için UEFA sözü

Kayserispor üzerinde siyasi çatışma başladı. Önceki gün akşam AKP Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'nin Kayserispor ile ilgili konuşmaları, sonrasında da dün mevcut başkan Erol Bedir'in yeniden aday olması konuşuluyor. Cumartesi günü gerçekleştirilecek Olağanüstü Genel Kurul toplantısı öncesinde başkan adaylığını açıklayan Sedat Kılınç'a destek veren MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, tepkili bir açıklama yaptı.

"Komik..."
Baki Ersoy, açıklamasında "Biz Kayserispor'un sahipsiz olmadığını, birilerine zoraki görev verilecek bir kulüp olmadığını göstermek için harekete geçtik. Diğer listenin bu işin altından kalkacağını söylemesine rağmen inandırıcı bulmayarak komikçe gerekçeler ortaya koymalarına istinaden, hep birlikte bu işlerin nasıl olduğunu kamuoyunun görmesini sağlayacağız. Bugüne kadar yaşananlarla alakalı, kamuoyu şahit oldu. Allah'a şükürler olsun, söylediğimiz her cümlenin arkasındayız. Biz, haktan hakkaniyetten yanayız. Bizim sevdamız Kayseri'dir. Bu anlamda elimizi değil kafamızı taşın altına koymaya hazırız" dedi.

"Yanılıyorlar"
AKP Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'ye ve Kayserispor Başkanı Erol Bedir'e gönderme yaparak "Diyorsa ki biri, birileri bu işin altından sadece kendileri kalkar, yanılıyorlar. Biz yaparız. Çok da güzel yaparız. Bu şehirde yaşadıklarımız var, anılarımız var, dostluklarımız var. Futboldan anlayan, futbolu bilen dostlarımız var" diye konuştu.

UEFA sözü
İstikbal Mobilya Kayserispor'un Avrupa Kupalarında boy göstermesi gerektiğini de ifade eden Baki Ersoy, "Bizler, bu işi takip edeceğiz. Sportif başarılara odaklı olarak hedeflerimize doğru yürüyeceğiz. İnşallah Kayserispor'umuzu 3 yıl içerisinde UEFA Kupası'nda oynayacak bir takım haline getireceğiz. Bunun için Sedat Kılınç ve ekibini destekliyorum, medeni cesaretlerinden ötürü de çok teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.