Kayserispor
Giriş Tarihi : 25-06-2019 10:19   Güncelleme : 25-06-2019 17:21

Kayserispor için toplandılar ama

İstikbal Mobilya Kayserispor’un geleceğinin konuşulduğu gece sonrası Kayseri Valisi Şehmus Günaydın açıklama yaptı. Kayserispor toplantısına kimler katıldı, hangi kararlar alındı

Kayserispor için toplandılar ama

İstikbal Mobilya Kayserispor’un geleceğinin konuşulduğu gece sonrası Kayseri Valisi Şehmus Günaydın toplantı sonrası açıklama yaptı.

Kimler katıldı
Kayseri Polis Evinde dün gece gerçekleşen toplantıya Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AKP Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış ve İstikbal Mobilya Kayserispor Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bedir ve Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Akın, Boydak Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, Kayserispor Kapalı Kale Taraftarlar Derneği Başkanı Ahmet Dirgenali ve bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

3 kişi çırpındı
Toplantıda Kayserispor'un içerisinde bulunduğu ekonomik kriz ve bundan kurtulmanın yolları konuşuldu. Vali Şehmus Günaydın, ısrarla sarı kırmızılı takımın sorunlarına çözüm bulunması adına sanayici ve işadamlarının elini taşın altına koyması gerektiğini savundu. Toplantıya katılan belediye başkanları, siyasiler bir çözüm üretemezken oda başkanları da Kayserispor lehine bir yaklaşımda bulunamadı. Sadece Boydak Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin ve Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış ekonomik destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiler. Kayserisporlu yöneticilerin, çözüm için sundukları projeler de kabul görmedi.Vali açıklama yaptı
Toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Son derece verimli bir toplantı oldu. Bütün katılımcılar düşüncelerini Kayserispor’umuz ile ilgili önerilerini net olarak ortaya koydular. Kulüp başkanımız genel olarak bir açıklama yaptıktan sonra Kayserisporumuza kimin nasıl faydalı olacağı konusunda bütün kurumlar düşüncelerini ortaya koydu. Kayserisporumuz için herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Bir takım nedenlerden dolayı aşmamız gereken bazı hususlar var ve bunların arayışlarına devam edeceğiz. Yarın öbür gün ortaya koyduğumuz bir kaç şey var bir kaç görüşme daha yapacağız. Görüşmemiz gereken bazı kurumlar ve firmalar var. Netice itibari ile bunlarda sonuçlandıktan sonra genel bir açıklama yapacağız" dedi.