Kayserispor
Giriş Tarihi : 29-06-2019 13:31

Kayserispor için Gece Yarısı operasyonu

İstikbal Mobilya Kayserispor Olağanüstü Genel Kurul toplantısı öncesinde Mehmet Özhaseki başkanlığında toplantı yapıldı. Kulübe ekonomik destek çözümü arandı ve yeni Yönetim Kurulu listesi hazırlandı.

Kayserispor için Gece Yarısı operasyonu

Spor toto Süper Lig'de 2019-2020 sezonunu daha rahat bir konumda geçirmek için ekonomik arayışa giren ve neticesinde Olağaüstü seçimli Genel kurul kararı alan İstikbal Mobilya Kayserispor'da dün gece önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

Kimler vardı?
Olağanüstü Genel Kurul toplantısına sayılı saatler kala Talas'ta bulunan belediye sosyal tesisi içerisinde biraraya gelindi. AKP Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, İsmail Tamer ve Taner Yıldız, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayserispor Başkanı Erol Bedir ve bazı işadamları katıldı.

Telefon trafiği
Toplantının tek maddesi Kayserispor'a ekonomik destek bulmak idi. Belediye başkanlığı seçimi sürecinde Ankaragücü atkısı ve forması ile sık sık poz veren Mehmet Özhaseki, bazı işadamlarını arayarak sarı kırmızılı takım için destek istedi. İstanbul'da bulunan Çetinsaya ailesi, Boydak grubu ve bazı işadamları ile telefon trafiğinde bulundu. Beklenilen düzeyde olmasa da kısa süre için bir kısım sözler alındı. Bazı işadamları da dolaylı yönden sarı kırmızılı takıma destek olma sözü verdiler.

2.toplantı
Bu toplantıdan sonra Başkan Erol Bedir, Kadir Has tesislerine giderek yöneticiler ile görüştü. Mevcut yöneticilere yönelik "Yeni dönemde takıma destek olamayacak varsa, kusura bakmasın, küsme darılma olmasın. Değişiklik yapacağız" dedi. Bunun üzerine 6 isim yönetimden ayrılma kararı aldı. Yerine yeni isimler yazıldı.

Kayserispor eski Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, bugün gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul toplantısında da, dün akşamki toplantı ile ilgili kısa açıklama yapmasına rağmen ne kadar para toplandığı veya sözü alındığına dair rakam açıklamadı.