09 NİSAN 2020 Perşembe 22:16
Advert
Kayserispor
Giriş Tarihi : 14-01-2020 12:06

Kayserispor için büyük tehlike

Hes Kablo Kayserispor transfer yasağı kapıda. Kayserispor yeni transferlere neden lisans çıkarılmadı. Asbaşkan Mustafa Tokgöz neler söyledi.

Kayserispor için büyük tehlike

Süper Lig’in ikinci yarısında başarılı olmak için kadroya takviye yapan Hes Kablo Kayserispor, yeni oyuncularına lisans çıkaramadı. Sarı kırmızılı takım ile anlaşan Enver Cenk Şahin, Mario Situm, Zoran Kvrzic, Muris Mesanovic, Oğuzhan Çapar lisans işlemlerinin tamamlanmamasından ötürü bugünkü Fenerbahçe maçında görev alamayacak.

Tranfser yasağı..
Sarı Kırmızılı kulübün trnansfer yasağı ile karşı karşıya kaldığı öğrenildi. dauglmao başta olmak üzere 2-3 futbolcuya gereken ödemelerin bu ay sonuna kadar yapılması gerekiyor veya anlaşmaya varılıp ödeme planına dahil edilmesi gerekiyor. Aksi taktirde gerek FIFA gerekse TFF kanalıyla Kayserispor'a yeni bir transfer yasağı gelecek.

Kısıtlama mı var?
Hes Kablo Kayserispor'un borçlarından ötürü yapılandırılmaya gidilmesi ve TFF'nin bu sezon için Kayserispor kulübüne 69 Milyon TL'lik harcama limiti belirlemesi, rahat hareket edilmesinin de önüne geçiyor. Sarı Kırmızılı kulüp yönetimi, 69 milyon TL limiti aşamamaktan ötürü yeni transferlere gerekli resmi ödemeleri yapamadığı, bunun için TFF ile görüşmeler gerçekleştirildiği, esneklik yaşanması talip edildiği konuşuluyor.
Kayserispor cephesinde yaşyanan bu olumsuz gelişmeler, gerek Fenerbahçe ile oynanacak türkiye kupası maçı öncesi, gerekse Alanyaspor ile oynanacak Süper lig maçı öncesi can sıktı.

Asbaşkan açıkladı
Hes Kablo Kayserispor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, “Antalya kampı sonrası sağlık kontrolleri yapılan yeni transferlerimiz, geçmişten gelen ve elimizde olmayan nedenler yüzünden resmî prosedürlerin yetişmemesi sonucu Fenerbahçe ile oynayacağımız Ziraat Türkiye Kupası maçında takımdaki yerlerini alamayacaklar. Üzgünüz” cümleleri kurdu. Mustafa Tokgöz “Alanya maçında tam kadro sahada olacağız. Hiç merak etmeyin” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA