Advert
Kayserispor
Giriş Tarihi : 19-09-2019 16:44   Güncelleme : 19-09-2019 17:20

Kayserispor hükmen mağlup

İstikbal Mobilya Kayserispor, statülere aykırı hareket ettiği için Galatasaray maçını hükmen mağlup sayılacak. Kayserispor kulübü, 2 antrenörün görevine son verdi. Alper Kelkitli'den sonra Ferhat Kurnaz ile de yollar ayrıldı.

Kayserispor hükmen mağlup

Spor Toto Süper Lig'de sancılı günler geçiren İstikbal Mobilya Kayserispor'da yeni bir skandal ortaya çıktı. Profesyonel takımın 4 maçtır galibiyet gelememesinin üzüntüsü, kamuoyunda oluşan eleştiriler ve kulübün içerisinde bulunduğu durum her geçen gün eleştirilirken yeni bir olay daha patlak verdi. Bu kez skandalın adresi Kayserispor'un geleceği olarak görülen Alt Yapı.

3-0 hükmen
Sarı Kırmızılı kulübün U19 takımı, ligin 3.haftasında sahasında oynadığı Galatasaray müsabakasında talimatlara aykırı hareket ettiği gerekçesi ile Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevkedildi. 30 Ağustos 2019 günü Kayseri'de oynanan ve profesyonel futbolcu Anthony Chigaemezu Uzodinma'nın attığı 2 golle Galatasaray'ı mağlup eden İstikbal Mobilya Kayserispor'un bu galibiyeti geçersiz sayılacak. 2019-2020 Sezonu Gelişim Ligleri Statüsü Futbolcuların Uygunluğu maddesine uymayan futbolcu oynatan sarı kırmızılılar, renktaşına karşı kazandığı maçta hükmen yenik sayılacak. Statüye göre; Gelişim Liglerine katılan her bir yaş grubundaki takımın kadrosunda, T.C. vatandaşı amatör veya profesyonel futbolcular ile oturma iznine sahip en fazla 2 yabancı uyruklu amatör futbolcu (her yaş kategorisi için) ilgili kategorilerdeki yaş sınırlamalarına uygun şekilde yer alabilir. Bu müsabakada profesyonel futbolcu olan Anthony Chigaemezu Uzodinma'nın forma giymesinden ötürü talimatlara aykırı hareket edildiği saptandı. Amatör Futbol Disiplin Kurulu da, bugün "İstikbal Mobilya Kayseri Spor hakkında; 30 Ağustos 2019 tarihinde oynanan İstikbal Mobilya Kayserispor-Galatasaray Spor Toto Gelişim Elit U-19 müsabakasında talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile savunma istenmesine karar verildi" açıklaması yaptı. AFDK, savunma neticesinde sarı kırmızılı kulübün 2-0 kazandığı maçta 3-0 hükmen mağlubiyetini, Galatasaray'ın 3-0 hükmen galibiyetini karara bağlayacak.

2.Skandal
Bu, Kayserispor alt yapısının ilk vukuatı değil. Geçen sezon Alt Yapı Sorumlusu Serdar Maraşlı'nın yöneticiliğini yaptığı, Alper Kelkitli'nin ise teknik sorumlu olduğu U21 takımı, hükmen mağlup sayılmıştı. İstikbal Mobilya Kayserispor, 10 Aralık 2018 tarihinde oynanan Kasımpaşa-Kayserispor U21 Ligi müsabakasında cezalı futbolcu oynattığı gerekçesi ile Futbol Müsabaka Talimatı'nın 22/f Maddesi uyarınca 3-0 hükmen mağlup sayılmıştı. Bu karar sonrasında ise ne bir yönetici ne bir antrenör istifa etmemişti.

Bu kez!
İstikbal Mobilya Kayserispor'da bu olayın yaşanması sonrasında sessiz sedasız antrenörler istifa ettirildi. Önce bu sezon Alt yapı sorumlusu olarak göreve başlatılan ve yaş kategorilerinde görev verilmeyen Alper Kelkitli'ye ardından da U19 kategorinin antrenörü Ferhat Kurnaz'ın görevine son verildi. Ancak sarı kırmızılı kulübün alt yapı sorumlusu olan yöneticilerinden Bekir Benk, Furkan Ergüneş, Mustafa Büyükbaş veya Alper Özcan'dan hangisinin veya hangilerinin istifa edeceği veya görevden alınacağı ise bilinmiyor. Görünen o ki, Kayserispor'da bu skandal karar, yöneticileri değil antrenörleri görevinden etti.

Haber: Halil Köktaş

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA