Kayserispor
Giriş Tarihi : 07-12-2019 11:52   Güncelleme : 07-12-2019 12:32

Kayserispor hesapları incelenecek

İstikbal Mobilya Kayserispor Olağanüstü Genel Kurul'da hesapların incelenmesi istendi. Onursal Başkan Mehmet Özhaseki, hesapların profesyonel kişiler tarafından incelenmesini istedi

Kayserispor hesapları incelenecek

İstikbal Mobilya Kayserispor Olağanüstü Genel kurul toplantısında hesapların incelenmesi istendi. Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayserispor Olağanüstü Genel Kurul toplantısında yaptığı açıklamada, hesapların 25 yıl öncesine kadar incelenmesini, varsa bir hırsızlığın bunun da gereğinin yapılmasını istedi.

Bedir'e teşekkür
Kayserispor'un bulunduğu konumdan elbirliği ile çıkarılabileceğini ifade eden Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, Genel kurul toplantısında yaptığı konuşmasında "Herkes doğduğu yeri sever. Bu işin fıtratındadır. Memleket sevgisi fıtridir. Biz de memleketimizi seviyoruz. 5 dönem belediye başkanlığı yaptım., Sonra milletvekilliği yaptım. Bakanlık yaptım. Memleketime borcumu ödemek için elimden geleni yaptım. Hizmet etmek de zordur. Kolay değildir. Başkanlığım döneminde neler gördüm neler. Erciyes projesi, Raylı sistem projesi. Bir de Kayserispor. Senelerce başkanlık da yaptım. Para bulmak çok zordur. Dedikodusu da bitmez. Erol Bedir eline sağlık. Elinden geleni yaptı. Allah aşkına destekleyin artık" dedi.

"İncelensin"
Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, "Kayserispor yönetimi ibra edilir veya edilmez. Bu genel kurulun taktirindedir. Ancak, hesaplar bağımsız denetçiye verilsin. Geriye doğru incelensin. Didik didik edilsin hesaplar. Kim ne yaptıysa çıksın ortaya. Varsa bir hırsızlık, arsızlık savcılığa verilsin. Vermezlerse savcılığa vebal onlarındır. Ama şerefli insanların namusu ile oynanmaz. Burası hepimizin yeri. Gelin hep beraber sahip çıkalım. Düğün de eğlencedre tartışma olmaz. Yeminli Mali Müşaviri hesaplar teslim edilsin. İncelensin. 25 sene öncesine kadar. Benim belediye başkanlığım dönemine kadar. Eğer birşey varsa herkes bunun hesabını versin. Hiç kimse bunun altında kalmasın. Biz, şeffaflıktan, doğruluktan yanayız. Rahmetli babam mezarda kalksa gözüm görmez. Hesap sorulsun. Bağımsız Mali müşavirleri, yeminli mali müşavirleri tek tek baksınlar ve hesapları inceleyip varsa hırsızlık bunu ortaya çıkarıp gerekeni yapsın" cümleleri kurdu.

"Destek verelim"
Mehmet Özhaseki, kayserispor'un içerisinde bulunduğu durumdan kurtulabileceğini de ifade ederek, "Kötü günler gördük. Çok daha kötü günler gördük. Bulunduğumuz konumdan kurtuluruz. İhtilaf lazım değil, birlik lazım. Destek lazım. Daha önce kurtulmadık mı. Yine kurtuluruz. Berna hanıma teşekkür edelim, destek verelim. Kayseri gibi bir yerde Berna hanım ortaya çıkıp aday olmuş, destek verelim" açıklamasında bulundu.

Kabul edildi
Özhaseki'nin konuşması sonrasında Kayserispor hesaplarının Yeminli Mali Müşavirler tarafından incelenip karara bağlaması Genel Kurul delegelerinin oylarına sunuldu. Divan Kurulu tarafından Genel Kurul delegelerine sunulan bu öneri kabul edildi..