Kayserispor
Giriş Tarihi : 25-09-2018 10:24   Güncelleme : 25-09-2018 10:34

Kayserispor haberi.. Ertuğrul Sağlam eleştirileri yanıtladı

Kayserispor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, iki haftalık yenilginin üzerine sünger çekmek için ne yapmaları gerektiğini paylaşarak eleştirilere yanıt verdi

Kayserispor haberi.. Ertuğrul Sağlam eleştirileri yanıtladı

Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasında Beşiktaş ile karşılaşacak olan Kayserispor’da maçın hazırlıkları başlarken, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, "Bizler profesyonel insanlarız, hayatımızı devam ettirmeye çalışıyoruz. Hafta sonu da öyle olacak, Kayserispor’un başarısı için elimizden gelen çabayı ortaya koyacağız" dedi.

Eleştirilere yanıt
Beşiktaş maçı hazırlığı öncesinde basın mensuplarına konuşan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçe karşılaşmasında alınan galibiyetin ardındaki pozitif durumun son iki haftada tersine döndüğünü ifade ederek, "İlk 4 haftadan sonra her şey rayına oturdu, her şey güzel gidiyordu. Özellikle Fenerbahçe galibiyetinden sonra pozitif durum, maalesef iki haftada görüntüyü tersine çevirdi. Biraz da bunu ironi olarak söylüyorum. Ülkemizin bakış açısı bu, üç haftada mükemmel takım oluyorsunuz, iki haftada çok kötü takım haline geliyorsunuz. Değerlendirme anlayışımız, bakış açımız bu" ifadelerini kullandı.

T​akıma güveniyor
Teknik Direktör Sağlam, "Bu hafta Beşiktaş gibi iyi bir takımla oynayacağız. Beşiktaş maçını iyi değerlendirip, güzel günlerin başlangıcını sağlayabiliriz. Hafta boyunca güzelce çalışacağız, rakibimizin öne çıkan özellikleri, avantajlarını öğrenip, iyi çalışıp, onları önlemeye çalışacağız. Yine bizim hata yaptığımız konular var, onları azaltmaya çalışacağız. İyi yaptığımız şeyleri, daha iyi yapmaya çalışacağız. Sonuçta bu gidişatımızı olumluya çevireceğiz. Ben takımıma, oyuncularıma sonuna kadar inanıyorum ve güveniyorum ama futbolda maalesef istemediğiniz oyun ile sonuçlar ile karşılaşabiliyorsunuz. İki haftada çok şanssız pozisyonlar yaşadık. Futbolun içinde olmaması gereken pozisyonları yaşadık. Çok basit hatalar da yaptık. Sonucunda bu bize pahalıya mâloldu. İki maç yenildik diye kafamızı öne eğip, karalar bağlayacak değiliz. Bizim bu durumdan kurtulacak kalitemiz de var, yeteneğimiz de var, yüreğimiz de var, tecrübemiz de var. Taraftarlarımız kesinlikle merak etmesin. İnşallah bu takım, iki hafta önceki herkesin umutla baktığı takım haline gelecek" açıklaması yaptı.

"Kayserispor için..."
Rakibin Beşiktaş olmasından dolayı duygularını da ifade eden Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam "Benim Beşiktaş’ta 8 senem geçti. Gerek futbolculuk kariyerimizde, gerek antrenörlük kariyerimizde bizim için önemli bir yerde. Çalıştırdığımız bütün takımlarla duygularımız bu şekilde. Samsunspor olsun, Kayserispor için de öyle şeyler düşünüyorduk. Eskişehir farklı bir yerde. Geçmişe dayanan bir duygu oluyor ama sonucunda hep aynı yere geliyoruz. Bizler profesyonel insanlarız, hayatımızı devam ettirmeye çalışıyoruz. Hafta sonu da öyle olacak, Kayserispor’un başarısı için elimizden gelen çabayı ortaya koyacağız" diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA