29 OCAK 2020 Çarşamba 04:20
Kayserispor
Giriş Tarihi : 27-08-2019 15:25

Kayserispor, Galatasaray'ı yenmek istiyor

İstikbal Mobilya Kayserispor, Cuma günü taraftarı ile bütünleşip Galatasaray maçından 3 puan almak istiyor

Kayserispor, Galatasaray'ı yenmek istiyor

İstikbal Mobilya Kayserispor kulübünden yapılan yazılmı açıklamada, Galatasaray maçının önemine değinildi. Sarı Kırmızılı kulüp internet sitesinmden de paylaşılan açıklamada, "Cuma günü Kadir Has'ta oynayacağımız Galatasaray maçı; transferlerimizin tamamlandığı, sakatlık ve diğer eksikliklerimizin azaldığı bir maç olacak, verilecek milli maç arasından sonra oynayacağımız Antalyaspor maçı ise bu sezon en güçlü halimizle çıkacağımız ilk maç olacaktır. Süper Lig'de mücadele eden her takım için zor geçen ve sürpriz sonuçlara açık olması beklenen ilk 3 maçın sonuncusu olan Galatasaray maçı, Kayserisporumuz için ayrı bir öneme haizdir. Bu maçta alacağımız galibiyet hem puan açısından bize önemli katkı yapacak hem de milli maç arasında daha da güçlenecek takımımızın hedefleri konusunda bizlere heyecan verecektir. Her ne kadar sıkıntılarımız olsa da, yeni transferlerin bir bölümü tam hazır olmasa da mevcut kadromuz, şehrimizin potansiyeli ve taraftar gücüyle bu maçı kazanacak durumdayız. Sonraki 31 maçta ise ciddi şekilde iddialı olacağımıza tüm hemşerilerimiz güvenmekte, yönetim ve teknik heyetçe de başarıya sonuna kadar inanılmaktadır" denildi.

"Skorlar önemli"
Açıklamada, "Son 3 sezonda sportif ve mali açıdan ciddi bunalımlar geçiren takımımız, Başkan ve Yönetimimizin, olağanüstü gayretleri ve aldığı riskler sonunda halen Süper Lig'de, iddialı ve planlı-programlı bir şekilde yoluna devam etmektedir. Takımımızdan ayrılan 13-14 oyuncunun yerine en az onlar kadar kaliteli ve Teknik heyetimizi de mutlu eden 18-19 oyuncu transfer edilmiştir. Bu oyuncular geçtiğimiz sezondan devam eden oyuncularımızla birlikte çok iyi bir ekip oluşturmuş ve 7-8 genç futbolcunun da takımımıza katılmasıyla birlikte Kayserisporumuzun hem bu günü hem de geleceği planlanmıştır. Yapılan transferler ve kadro yapılanmamız taraftarlarımızca da benimsenmiştir. Tabiki bütün bunların anlam kazanması için saha sonuçları çok önemlidir ve inanıyoruz ki bunu da başaracağız" cümleleri paylaşıldı.

Destek istendi
Sarı Kırmızılı takımın açıklamasında, "Transfer tamamlanmış olup elimizdeki kadroyla lige devam edeceğimizden dolayı hepimiz takıma destek olmaya odaklanmalıyız. Yediden yetmişe bütün hemşerilerimiz olayın içinde olmalıdırlar. Sportif olarak başarıyı yakalayabilmemiz için, yönetimin yaptığı çalışmaların yetmeyeceğini ve özellikle sahamızda oynadığımız maçların dolu tribünler önünde oynanması gerektiğini en iyi büyük taraftarımız bilmektedir. Bu itibarla; Cuma akşamı Galatasaray maçıyla birlikte büyük bir coşku ve tam kapasite ile takımımızı desteklemeliyiz. 10.000 'i aşan kombine sayısını 15.000 'in üzerine çıkarmalı ve satışa çıkan biletlerimizi de tüketmeliyiz. Şehrimize yeni gelmiş, takımımıza yeni katılmış oyuncularımıza da Kayserispor taraftarının gücünü ve bu gücün onların arkalarında olduğunu hissettirmeliyiz. Unutmayalım, bir puanın, bir golün bile ileride hedef değişikliğine neden olduğu ligimizde; ihmal ve konsantrasyon kaybına tahammülümüz yoktur” ifadeleri paylaşıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA