Kayserispor
Giriş Tarihi : 27-06-2019 18:28   Güncelleme : 29-06-2019 09:41

Kayserispor flaş gelişme. 1 aday çekildi

İstikbal Mobilya Kayserispor Genel Kurul öncesinde aday sayısı 1'e indi. Genel kurul'da Erol Bedir mi yoksa Sedat Kılınç mı başkan adayı. İşte ayrıntılar

Kayserispor flaş gelişme. 1 aday çekildi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayserispor kongresiyle ilgili olarak, “Her kesimi kucaklayan tek liste ile kongreye gidiyoruz” dedi.

Başkan Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, kentin en önemli marka değerlerinden Kayserispor’un Cumartesi günü kongreye gideceğini hatırlatarak, bu süreçte takıma sahip çıkan taraftarlar başta olmak üzere tüm kesimlere teşekkür etti.

Büyükkılıç açıkladı
Başkan Büyükkılıç, kongreye her kesimi kucaklayan tek liste ile gidileceğine işaret ederek, "Cumartesi günü saat 11.00’de yapılacak olan genel kurulda Kayserimizi kucaklayan bir liste anlayışını hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm hemşehrilerimizi genel kurulda bulunmaya, taraftarlarımızı her zaman olduğu gibi sahip çıkmaya, birliğimizi beraberliğimizi, dayanışmamızı, kardeşliğimizi koruyacak ve şehrimizin en önemli markası olan Kayserispor’umuzu kamuoyunda en güzel şekliyle süper ligdeki yerini alacak ve orada Kayseri’yi temsil edecek olarak görmek istiyoruz. Bu anlayış içerisinde de ayrım gözetmeden herkesi kucaklayan bir yaklaşım içerisinde çalışmalarımız tamamlandı. İnşallah güçlü bir listeyle yapılacak genel kurul sonrasında Kayserispor’umuzu daha iyi noktalara gelmesi için her türlü önlemleri alacak, gayretlerimizi gerek sivil toplum örgütlerimiz gerek sanayicilerimiz gerek iş adamlarımız gerek siyasilerimiz gerekse yerel yöneticilerimiz olarak el ele vermek suretiyle hayata geçireceğimizi belirtiyorum. Sağlıklı, huzurlu ve dayanışma içerisinde bir kongre olmasını temenni ediyorum. Katkı sağlayan hemşehrilerimize ve tüm kesimlere teşekkür ediyorum" dedi.

Kılınç çekildi
Kayserispor başkan adaylığını haber merkezimiz aracılığıyla spor kamuoyuna duyuran, dün de basın toplantısı ile projelerini açıklayan işadamı Sedat Kılınç, "Kayserispor'umuzun Mevcut yönetiminin aday olmayacağını açıklamasının ardından, Kayserispor'u yalnız bırakmayacağız diye çıktığımız bu yolda, Şehrimizin kıymetli başkanları ve şehrimizin önde gelenlerinin Kayserisporumuza destek vereceklerini açıklaması, mevcut yönetimin tekrar aday olması ve kayserisporumuzun birlik ve beraberliğine zarar vermemek adına Başkan Adaylığından çekildiğimi bildiriyorum. İhtiyaç duyulduğu takdirde herzaman Kayserispor’un yanında olacağımı, yalnız kalma seçeneğinin ortadan kalktığının altını çizmek istiyorum. Adaylığımızın Kayserispor'a fayda sağladığını düşünüyorum. Demokratik anlamda gelişmemize farklı fikirlerin ve projelerin tartışılmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Bu süreçte beni destekleyen Kayserispor sevdalılarına, kıymetli dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Herşey Kayserispor içindi" cümleleri kurdu.

Dün önce mevcut Başkan Erol Bedir, ardından da işadamı Sedat Kılınç, İstikbal Mobilya Kayserispor için başkan adayı olduklarını açıklamışlardı. Bugün yapılan istişareler neticesinde Sedat Kılınç, adaylığını çekmeye ikna oldu.