Kayserispor
Giriş Tarihi : 20-09-2019 15:03

Kayserispor Ersoy'u yine unuttu

İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübü, vefa Gecesi ile ilgili açıklamasında MHP milletvekili Baki Ersoy'u yine unuttu

Kayserispor Ersoy'u yine unuttu

İstikbal Mobilya Kayserispor üzerinde adeta hesaplaşmalar devam ediyor. Sarı Kırmızılı kulübün başkanı Erol Bedir'in Genel Kurul kararı aldığı günden bu yana kimsenin gözünden kaçmayan bir çekişme yaşanıyor. Son gelinen noktada MHP Milletvekili Baki Ersoy'un selam vermediği Kayserispor Kulübü yönetimi, resmi siteden yaptığı açıklamasında AKP Kayseri Milletvekili ve Kayserispor eski Başkanı Mehmet Özhaseki'yi göklere çıkarırken MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un ismini zikretmedi.

Dün akşam Kadir Has Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Vefa Gecesi ile ilgili yazılı bir açıklama yapan İstikbal Mobilya Kayserispor Yönetimi, Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Boydak Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, ilçe belediye başkanları, geceye katkı veren işadamlarına teşekkür etti. Sarı Kırmızılı kulüp yönetimi, AKP Kayseri Milletvekili ve Kayserispor eski Başkanı Mehmet Özhaseki'ye methiyeler dizdi.

Methiyeler dizildi
Mehmet Özhaseki için, "Kulübümüzün 1966'da kuruluşundan bugüne kadar yaklaşık 50 yıl sarı kırmızı renklerin aşığı olup, gerek taraftar gerekse yönetici olarak Kayserispor'umuza hizmet eden onursal başkanımız sayın Mehmet  Özhaseki’ye de özellikle şükran duyuyoruz. Haseki Başkanın Kayseri ve Kayserispor sevdasıyla bir ömür geçirdiğini Kayseri'de yaşayan herkesin bilmesiyle birlikte Kulüp Yönetimi olarak bizim de ifade etmemiz iltifat ve övgü değil en azından emek veren insanlara  gösterilmesi gereken Vefanın gereğidir. Dile kolay, yarım asır Kayserispor aşkıyla yanacaksınız, yöneticilik, başkanlık yapacaksınız, onursal başkan olacaksınız. Belediye başkanlıkları, bakanlıklar yapıp bu görevleriniz sırasında Kayseri’nin diğer problemleriyle birlikte Kayserispor'un her türlü sıkıntısını göğüslemeye çalışarak; Kayserispor'un tüm dertlerinin yanında olacak ama bunu reklam malzemesi yapmayacaksınız. En son kampanyayla her türlü olumsuzluğa rağmen bana ne demeden gayret edecek hem çevrenizi hem de şahsınızı Kayserispor'umuzun emrine amade kılacaksınız. Ve sonunda da hiçbir beklentimiz olmayacak! Teşekkürler sayın Ba(ş)kan'ımız! Kayserispor size minnettar kalacaktır" cümleleri paylaşıldı.

Ersoy out
Daha önce Kayserispor'a 1 maaşını bağışlayan, sarı kırmızılı kulüp için Kayseri dinamiklerini harekete geçiren, Vefa Gecesi'ne davet edilmemesine rağmen tanesi 100 TL'den 3076 forma alan MHP Kayseri milletvekili Baki Ersoy'un ismi ise zikredilmedi. Baki Ersoy, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın'ın ısrarı neticesinde Vefa Gecesi'ne telefon bağlantısı yapmış, taraftarlar haricinde hiç kimseye selam vermeyerek protestosunu göstermişti.