Kayserispor
Giriş Tarihi : 18-06-2019 13:57

Kayserispor can derdinde, Büyükkılıç İstanbul...

İstikbal Mobilya Kayserispor borç içerisinde, ekonomik destek ararken her fırsatta takımın yanında olduğunu iddia eden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise İstanbul'da seçim çalışması yapıyor.

Kayserispor can derdinde, Büyükkılıç İstanbul...

Eşi benzeri görülmemiş günler yaşanır oldu. 31 Mart yerel seçimlerinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Memduh Büyükkılıç, şehrin en önemli meselelerinden birisi olan Kayserispor'u bir kenara bıraktı İstanbul'a giderek Pazar günü gerçekleştirilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için toplantılar yapıyor.

Derdi seçim
AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'a destek turları düzenlerken Kayseri'nin kanayan yarası haline gelen Kayserispor'a üstün körü hâl hatır soran Büyükkılıç'a büyük tepki oluşuyor.
Seçim öncesinde Kayserispor taraftarları ile müsabaka izleyen, her fırsatta Kadir has tesisleri'ne giderek yöneticiler ve teknik heyet ile poz veren, Kayserispor'u yalnız ve desteksbiz bırakmayacüağını deklare eden, seçim sonrasında ise Galatasaray atkısı takarak şampiyonluk kutlaması yapan Başkan Büyükkılıç, taraftarın gözünden iyice düştü.

Tekpi var
"Belediye, kendi kaynakları ile ancak kendi borcunu öder" diyerek Kayserispor'a destek veremeyeceğini de ifade eden Büyükkılıç'ın Kayserispor yerine İstanbul seçimleri için ter dökmesi sarı kırmızılı taraftarlar tarafından "Büyükkılıç istediğini aldı. Şimdi gerçek yüzü göründü" şeklinde yorumlanır oldu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, haftalardır Kayserispor ile ilgili ne bir görüş belirtti ne de bir açıklama yaparak taraftarın yüreğine su serpti. Bu da sarı kırmızılı camiada tepkilerin çoğalmasına vesile oluyor.