Kayserispor
Giriş Tarihi : 25-11-2019 19:20   Güncelleme : 25-11-2019 19:52

Kayserispor borcu ne kadar

İstikbal Mobilya Kayserispor kulübünün net borcu tespit ediliyor. Kayserispor kimlere ne kadar borçlu. Mustafa Tokgöz rakamlar ile ilgili neler söyledi.

Kayserispor borcu ne kadar

İstikbal Mobilya Kayserispor'da Cumartesi günü gerçekleştirilecek Olağanüstü Genel Kurul topqlantısı öncesinde kulübün ne kadar borcunun olduğu tespit ediliyor. Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, sarı kırmızılı kulübün borcunun tespiti için çalışma yapıldığını ifade etti.

"Şeffaflık" dedi
Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, "Şu anda çok ciddi borcu çıkarma hesabı yapıyoruz. Gerçekten Kayserispor Kulübü’nün borcu ne kadar? Hiçbir şey gizlenmeden, saklanmadan bu borcu öğreneceğiz. Burada amacımız kimsenin açığını aramak değil, kulübün 2-3 yıl sonra gelecek borçları dahil gelecek borçları ne kadar onu öğrenmeye çalışıyoruz. Biz, bizden sonrakilerin borcunu da öğrenmeye çalışıyoruz. Yeni yönetimde yer alacak biri olarak net konuşuyorum, Türkiye’de daha önce görülmemiş şeffaflığı Kayserispor Kulübü’nde bundan sonra çok rahatlıkla görebileceksiniz. İnsanlar para gönderiyor, paranın nereye gittiği belli değil. Yanlış bir yere gitti demiyorum, insanların da gelen paranın nereye gittiğini bilmesi gerekiyor. Sadece o değil, kulübün gelirlerinin de nerelere gittiği bundan sonra net bir şekilde öğrenilecek" dedi.

Para sorunu yokmuş!
Kulüpte son zamanlarda yaşanan sorunun sadece para olmadığını da ifade eden Mustafa Tokgöz, "Bugüne kadar hep para konuşuldu. Hepimizin yanıldığı bir şey varmış, sorun sadece para değilmiş. Belli ki kafalarında bir şeyler var, belli ki kafalarında oturmamış ya da Kayserispor ile bağdaşmamış şeyler var. Oyuncuların mantalitesinde problem olduğunu görüyoruz. Tek tek oturup hepsiyle konuşacağız. Berna hanımın 750 tane çalışanı var, benim yüzlerce çalışanım var. Biz, bu kadar kişiyi yöneten insan olarak bu kulübü de yönetebileceğimize, sorunları aşabileceğimize inanıyoruz. Tamamen kendimizi ortaya koyduk. Alev topunu elimize aldığımızın farkındayız. En kötü gün bugünse bugün de Kayserispor. Elimizden ne geliyorsa ileriye dönük her şeyi yapacağız. Maddi bir sorunumuz olacağını düşünmüyorum bundan sonra. Para değil, artık sonra odaklandığımız şey sportif başarı" cümleleri kurdu.

Haber: Halil Köktaş