Futbol
Giriş Tarihi : 03-01-2021 23:43   Güncelleme : 03-01-2021 23:47

Kayserispor Beşiktaş maçı sonrası neler yaşandı

Kayserispor ile Beşiktaş sahada, yöneticiler tribünde kapıştı. Kayserispor Beşiktaş maçı sonrası neler yaşandı. Milletvekili Baki Ersoy açıklaması

Kayserispor Beşiktaş maçı sonrası neler yaşandı

Süper Lig'in 16.haftasında Kadir Has Stadı'nda Hes Kablo Kayserispor ile Beşiktaş karşılaştı. İlk yarısı golsüz sona eren maçın ikinci yarısında 2 gol vardı. Kayserispor aleyhine verilen 2 penaltı kararı vardı. Müsabakayı Kayserispor kaybetti, 3 puanı Beşiktaş aldı. Kayserispor ile Beşiktaş arasındaki maç sonrasında Kadir Has Stadı tribününde gerginlik yaşandı. Kayserispor ile Beşiktaş yöneticilerinin olduğu localar arasında sözlü ve hakaretli sataşmalar yaşandı. Olayın yumruklaşmaya kadar vardığı iddia edildi.

BJK cephesi
Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Dalgakıran, Kayserispor cephesinden kendilerine saldırı olduğunu iddia etti. Daglakıran, "Burası patagonya değil. Milletvekili ve kardeşi tarafından locamız basıldı ve iki arkadaşımız yumruklandı. Bu tür saldırılarda bulunanlar mutlaka cezalandırılmalı. Takipçisi olacağız" dedi.

Ersoy'un açıklaması
Bunun üzerine sosyal paylaşım sitelerinde MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy aleyhinde yayınlar yapıldı. Sonrasında Baki Ersoy bir açıklama yaparak, "Kayserispor-Beşiktaş maçından çıkarken Beşiktaşlı yöneticilerin bazılarının, Locamızdan çıkarken bulunduğum gruba yönelik küfürlü konuşmaları ile bir kargaşa yaşanmıştır. Benim fiili olarak kimseye bir müdahalem olmamıştır. Beşiktaş camiası ile hiç bir problemimiz olmaz. Kamuoyuna saygılarımla" dedi.

Baki Ersoy, Kayserispor-Beşiktaş maçı ile ilgili olarak da "Kayserispor bilinçli bir şekilde hakemler ile düşürülmeye çalışılıyor,bunu kimler yaptırıyorsa alayının Allah belasını versin" şeklinde açıklamada bulundu.