Kayserispor
Giriş Tarihi : 16-11-2019 14:17   Güncelleme : 16-11-2019 14:43

Kayserispor Başkanı kim olacak

İstikbal Mobilya Kayserispor'un yeni başkanı kim olacak. İbre onu gösteriyor. Eski başkan yeniden mi göreve gelecek. Bekir Yıldız başkan olacak mı. Ziya Eren ikna olacak mı

Kayserispor Başkanı kim olacak

Süper Lig'de adeta dibe demir atan İstikbal Mobilya Kayserispor'da 30 Kasım 2019 günü gerçekleştirilecek olan Olağanüstü Genel Kurul toplantısında kimin başkan olacağı merak ediliyor.

Yıldız'a doğru
Son Yönetim Kurulu toplantısında, "3 milyon Kayserilinin olduğu yerde sadece 15 kişi mi bu yükü sırtlayacak" düşüncesi ile Olağanüstü Genel Kurul kararı alınması üzerine yeni başkanın kim olacağı merak konusu oldu. Mevcut Başkan Hamdi Elcuman'ın görevi devredeceği kişinin Bekir Yıldız olması yüksek ihtimal olarak görülüyor. Yıllardır AKP'nin kanatları altında olan Kayserispor yönetiminin, önümüzdeki süreçte de bir başka gücün güdümüne girmemesi için Yıldız ismi üzerinde fikir birliği var. Ancak Bekir Yıldız, bu oluşuma sıcak bakmıyor.

Ziya Eren mi?
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, 30 Kasım tarihine kadar alternatif bir kaç isim ile görüşerek dış destekli bir yönetim oluşması için çaba sarfedecek. Özellikle Erciyesspor eski Başkanı Ziya Eren'i ikna etmeye çalışan Büyükkılıç, sosyal ve ekonomik açıdan güçlü bir yönetim oluşturulması taraftarı.

Mamur olur mu?
Kayserispor'da en uzun başkanlık yapan Recep Mamur ismi de gündeme geliyor. Ancak Mamur, ilerleyen yaşı ve sağlık problerinden ötürü çok istediği Kayserispor başkanlık koltuğuna tekrar oturamayacak gibi duruyor. Mamur'a yakın isimler ise bu fikirde ısrarcı.