Kayserispor
Giriş Tarihi : 07-09-2018 00:18   Güncelleme : 07-09-2018 00:18

Kayserispor Başkanı Erol Bedir Yabancı Kuralını değerlendirdi

Kayserispor Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Erol Bedir, önümüzdeki sezondan itibaren kademeli olarak indirilecek yabancı futbolcu sayısı ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kayserispor Başkanı Erol Bedir Yabancı Kuralını değerlendirdi

Kayserispor Başkanı Erol Bedir, ülke futbol gündeminde bulunan yabancı futbolcu sınırlaması ile ilgili olarak, "Son olarak 14 yerli futbolcu 14 yabancı futbolcu transferi karar alınmıştı. Böylece kaliteli ve ucuz yabancı futbolcular getirilebilir düşüncesi vardı. Ama geçen süreçte bunun normal uygulanmadığını gördük" dedi.

14 Katrilyon borç
Başkan Erol Bedir, "Kulüpler ciddi olarak ekonomik batağa girdi. Bunun çözümü, yabancı sınırını düşürmek kadar anormal bütçe harcamasının önüne geçmektir. Olmayan parayı harcıyor olmak kulüpler için büyük sıkıntı. Şu anda Süper Lig'de bulunan 18 kulübün borcu 14 Katrilyon, gelir ise 3,5 katrilyon. Faizler aldı başını gitti. Borç ödemeyi bırakın, faize ancak yetişiliyor. Bir kere Türk Lirası ile transfer yapılmalı. Özellikle yerli futbolcular ile. Yabancı futbolcular ile de makul seviyelerde transfer bütçesi harcanmalı. Aksi taktirde önüne geçilemiyor" dedi.

"Biz hazırız"
Kayserispor olarak yabancı oyuncu sınırlaması ile ilgili hazır olduklarını ifade eden Başkan Erol Bedir, "Ben, tedbirimi aldım. En az yabancı futbolcu bende. Önümüzdeki sezon için 5 futbolcu dışında gerisini gönderebiliyorum. Kimisinin sözleşmesi bitiyor kimisi ise kiralık. Hâl böyle olunca Kayserispor olarak sıkıntıya düşmeyiz" yorumunda bulundu. 

Tatlı telaş
Kayserispor Başkanı Erol Bedir'i bu arada tatlı bir telaş sardı. Geçtiğimiz aylarda kızını evlendiren Başkan Erol Bedir, bu hafta sonu da oğlunun mürüvvetini görecek. Oğlu Gökbörü Bedir, hayatını Merve Altınkaya ile birleştirecek. Bu güzel birliktelik için tatlı bir telaş içerisinde bulunan Başkan Erol Bedir, bu mutlu gününde sevdiklerini de yanında görmek istiyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA