Kayserispor
Giriş Tarihi : 03-09-2019 18:31

Kayserispor Başkanı Erol Bedir için flaş karar

Kayserispor son dakika. Erol Bedir son dakika haberi. İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Erol Bedir ile ilgili flaş bir rapor hazırlandı.

Kayserispor Başkanı Erol Bedir için flaş karar

30 Ağustos 2019 Cuma günü Kadir Has Stadı'nda oynanan Kayserispor-Galatasaray maçı sonrasında açıklamalarda bulunan İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Erol Bedir ile ilgili rapor hazırlandı. Sarı Kırmızılı kulüp başkanı, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)'na sevkedildi.

Tedbirsiz sevk
TFF'den yapılan açıklamada, "İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir'in 31 Ağustos 2019 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan ve müsabaka sonrası medyaya yaptığı sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir" denildi. Kayserispqor Başkanı Erol Bedir'e ceza verilmesi halinde Hak Mahrumiyeti ve Para cezası olacak.

Kulübe de ceza!
Aynı müsabaka ile ilgili olarak, Kayserispor kulübü de ceza alacak. Sarı Kırmızılı takım, çirkin ve kötü tezahürat için Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca, talimatlara aykırı hareket nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ve 2 sarı kart 3 kırmızı karttan ötürü Futbol Disiplin Talimatı'nın 40. maddesi uyarınca ve sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkedildi.

Aynı müsabaka ile ilgili olarak Galatasaray kulübü ve Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Galatasaray yardımcı antrenörü Ümit Davala da PFDK'ya sevkedildi.