18 TEMMUZ 2019 Perşembe 09:57
Kayserispor
Giriş Tarihi : 15-01-2019 17:51   Güncelleme : 15-01-2019 17:51

Kayserispor Akhisar maçına Özkahya damga vurdu

İstikbal Mobilya Kayserispor ile Akhisarspor arasındaki maçı yöneten Halis Özkahya 4 kez VAR'a başvurdu.

Kayserispor Akhisar maçına Özkahya damga vurdu

Ziraat Türkiye Kupası Son 16 turu maçında İstikbal Mobilya Kayserispor ile Akhisarspor karşılaştı. TFF'nin kararı ile VAR sistemi Ziraat Türkiye Kupası'nda da uyguyanmaya başlandı ve ilk olarak İstikbal Mobilya Kayserispor-Akhisarspor maçında uygulandı. Bu müsabakanın hakemi Halis Özkahya, haftalar sonra çıktığı ilk maçında defalarca kez VAR'a başvurdu. 

4 kez VAR
İstikbal Mobilya Kayserispor ile Akhisarspor arasındaki maçı yöneten Halis Özkahya 4 kez VAR'a başvurdu. Maçın 15. dakikasında Regattin'in attığı gol için ilk olarak VAR'a giden hakem Halis Özkahya, pozisyonun ofsayt olmadığına hükmedip golü verdi. Kayserispor'un Artem Kravets ile attığı gol için VAR'a giden Özkahya, pozisyonu ofsayt olarak değerlendirip golü geçerli saymadı. 

1 penaltı
Hakem Halis Özkahya, Kayserispor lehine verdiği penaltı pozisyonunu da VAR'a bakarak iptal etti. Tecrübeli hakem, son olarak Kayserispor'un lehine verdiği penaltı pozisyonu için de VAR'a gitti ve verdiği karardan dönmeyerek beyaz noktayı gösterdi.

İstikbal Mobilya Kayserispor ile Akhisarspor arasında oynanan müsabakada 4 kez VAR sistemine gidilmesinden ötürü Kadir Has Stadı'ndaki maçın sonuna 9 dakika eklendi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA