Futbol
Giriş Tarihi : 10-07-2020 17:16   Güncelleme : 10-07-2020 17:16

Kayserili hakemde Koronavirüs

Kayseri Bölgesi Süper Lig hakemi Abdülkadir Bitigen'in Koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Kayserili hakemde Koronavirüs

Süper Lig'in başarılı hakemlerinden Abdülkadir Bitigen'in koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Bu hafta oynanacak olan Fenerbahçe-Sivasspor maçını yönetecek olan, yaşanan bu olay sonrasında yerine Ali Palabıyık atanan Abdülkadir Bitigen karantina altına alındı.

Türkiye Futbol Federasyonu, konuyu resmi internet sitesinden açıkladı. TFF'nin sitesinde yapılan açıklamada "Üst Klasman hakemlerimizden birinin 09.07.2020 Perşembe günü yapılan rutin Covid-19 PCR testi sonucu pozitif çıkmıştır. Hakemimiz herhangi bir semptom göstermemesine rağmen talimatlar gereği tedbir amaçlı karantinaya alınarak tedavisine başlanmıştır. 14 gün boyunca izolasyon süreci devam edecek olan hakemimizin yapılacak tüm tetkik ve testleri yakından takip edilecektir" denildi.

Abdülkadir Bitigen bu sezon 17 Süper Lig, 1 Türkiye Kupası maçı yönetti. Bitigen son olarak 7 temmuz 2020 günü oynanan Medipol Başakşehir-Denizlispor maçında düdük çalmıştı. Kayseri Tempo Medya ailesi olarak, Kayseri'mizin gözbebeği önemli hakemlerinden Abdulkadir Bitigen'e geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, biran önce futbol maçları yönetmesini temenni ediyoruz.

Haber: Halil Köktaş