06 NİSAN 2020 Pazartesi 19:39
Advert
Sağlık
Giriş Tarihi : 26-01-2020 18:32

Kayseri'de Corona Virüs'ü Paniği - Koronavirüs Nasıl Bulaşır Wuhan virüsü bilinmeyenleri

Kayseri Şehir Hastanesi'ne gelen bir kişi de, Çin'de başlayıp tüm dünyayı saran Korona Virüsü belirtisi olduğu anlaşıldı.

Kayseri'de Corona Virüs'ü Paniği - Koronavirüs Nasıl Bulaşır  Wuhan virüsü bilinmeyenleri

Kayseri'de son zamanların en korkulan virüsü olan Korona Virüsü taşıyan bir kişinin Şehir Hastanesi'ne giriş yaptığı bilgisine ulaşıldı. Hastane yetkilileri tarafından büyük bir gizlilik içerisinde yürütüldüğü öğrenilen tedavi süreciyle ilgili olaraksa bilgiler sır gibi saklanıyor.

ÖLÜMCÜL DERECEDE BULAŞICI:
Çok hızlı bir şekilde bulaşan ve sonucunda ölümcül bir hal almaya başlayan Korona Virüsü için Kayseri Şehir Hastanesi'nde büyü bir panik yaşanmaya başlandı. Edinilen Bilgiye göre bir turistte tespit edilen bu virüs, önce Nevşehir'de saptandı. Nevşehir Devlet Hastanesi tarafından gönderildiği öğrenilen hastanın tedavisi için Kayseri Şehir Hastanesi adeta seferber edildi.

KARANTİNA UYGULAMASI:
Çinli bir turist olduğu ve ülkeye girişinin ardından bir çok noktada gerek Türk gerekse başka uyruktan insanlarla temasta bulunduğu bilgisine ulaşılan turistin, korona virüsü belirtilerini taşıması nedeniyle önce Nevşehir'de, ardından ise Kayseri'ye sevk edilerek Kayseri Şehir Hastanesi'nde gözlem altına alındığı bilgisine ulaşıldı. Hastanın yattığı bölgnin karantinaya alındığı da öğrenilirken, hastane edate kırmızı alarma geçti.

KORONA VİRÜSÜ NEDİR ?
Corona virüsler, insanların genellikle bir anda karşı karşıya kaldığı virüs çeşididir. İnsan corona virüsleri genellikle hafif ve orta şiddette üst solunum yolu hastalıklarına neden olur. Corona virüslerin alfa, beta ve gama olarak bilinen üç alt grubu vardır; ayrıca delta corona virüsleri denilen dördüncü yeni bir grup da bulunuyor, bu da SARS-CoV. İnsan corona virüsleri ilk olarak 1960’ların ortasında tespit edildi ve şu ana kadar Suudi Arabistan, Güney Kore, Çin, Katar ve Ürdün’de görüldü.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA