18 TEMMUZ 2019 Perşembe 12:04
Gündem
Giriş Tarihi : 27-10-2018 16:50   Güncelleme : 27-10-2018 16:55

Kayseri son dakika. Yeni Vali Şeyhmus Günaydın oldu

Valiler Kararnamesi’ne göre Kayseri Valiliğine Şeyhmus Günaydın getirildi. Şeyhmus Günaydın kimdir, Şeyhmus Günaydın nereden atandı, Şeyhmus Günaydın nereli, Şeyhmus Günaydın kaç yaşında

Kayseri son dakika. Yeni Vali Şeyhmus Günaydın oldu

Yeni Valiler Kararnamesi’ne göre Kayseri Valiliğine Isparta Valisi Şeyhmus Günaydın getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’nin bugünkü sayısından yayımlanan atama kararına göre 39 ilin valisi değişti.

Buna göre Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, mülkiye başmüfettişi olarak görevlendirilirken, Süleyman Kamçı’dan boşalan koltuğa Isparta Valisi Şeyhmus Günaydın getirildi.

Şeyhmus Günaydın kimdir?
Şeyhmus Günaydın 1966 yılında Batman’ın Gerçüş ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaöğrenimini memleketi Batman’da gören Şebmus Günaydın, 1988 Yılında Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1989 Yılında Hatay Kaymakam adayı olarak göreve başlayan Günaydın, Burdur Yeşilova, Niğde Ulukışla Kaymakam Vekilliği yapmıştır. Sonrasında, Kırıkkale Sulakyurt, Ordu Gürgentepe Kaymakamlığı görevlerinde bulunan Günaydın, Bitlis ve Şanlıurfa’da Vali yardımcılığı, Samsun Alaçam Kaymakamlığı, Muğla Yatağan Kaymakamlığı, Aydın Vali Yardımcılığı, Isparta Urla Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur. 2014 yılında Kastamonu’ya vali olarak atanan Günaydın, 2016 yılında da Isparta’ya vali olarak atanmıştır. Günaydın Evli ve 3 çocuk babasıdır.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA