Gündem
Giriş Tarihi : 07-09-2018 15:10   Güncelleme : 07-09-2018 15:10

Kayseri son dakika.. Talas Belediyesi'nde skandal karar

Kayseri'nin en önemli ilçelerinden birisi olan Talas'ta belediye başkanı Mustafa Palancıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söylemlerine kulak tıkamış vaziyette. Talas Belediyesi'nde neler oluyor? İşte ayrıntılar

Kayseri son dakika.. Talas Belediyesi'nde skandal karar

Kayseri'nin en büyük ilçelerinden birisi olan Talas'ta belediye yönetiminde oldukça ilginç gelişmeler oluyor. Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Mehmet Özhaseki'nin gözdesi olarak bilinen Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söylemlerine kulak tıkıyor.

Kayseri'de yayın yapan Gündem Gazetesi'nin usta yazarı İlter Sağırsoy'un kaleme aldığı habere göre; Talas Belediyesi, gösterişten ve israftan uzak durmak yerine yeni yeni makam araçları kiralıyor. Belediye Başkanlarının gösterişten, şatafat ve lüksten uzak olması yönünde adeta emir veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri'nin Talas ilçesinde kulak ardı edildiğini yazan İlter Sağırsoy, haberinde "Herkes Erdoğan’ın çağrısına uyup tasarrufa mı yöneldi diye düşünürken, olayın çok farklı olduğu ortaya çıktı. Başkan 2015 model olan Audi A6’yı yeni, daha donanımlı ve üst modeli ile değiştirmek istedi. Ancak kiralama şirketinde Başkan’ın istediği araçtan yoktu. Başkan’a istediği araç gelene kadar başka bir lüks araç verildi. İstenen araç geldikten sonra, belediyeye teslim edilerek geçici olarak verilen araç geri alındı. Böylece mevcut Wolksvagen marka araca ek olarak Audi de Talas Belediyesi garajındaki yerini aldı. 2 makam aracının yıllık kiralama bedelinin 200 bin lira civarında olduğu tahmin ediliyor" cümleleri kurdu.

Bu  arada Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in 6 yıllık 1 makam aracı, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın 7 yıllık 1 makam aracına bindiği bilgisi verildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA