Siyaset
Giriş Tarihi : 27-03-2019 16:05   Güncelleme : 27-03-2019 16:18

Kayseri Sokaklarında Seçim Kavgası | Kayseri Sokak Röportajları

Tempo Tv, Kayseri sokaklarında seçim öncesi nabız yokladı. Kayseri Seçmeni kime oy verecek? Kayseri Seçmeni, Memduh Büyükkılıç ve Dursun Ataş için ne düşünüyor? AK Parti'ye neden tepki var? Seçmen neden tartıştı? Kayseri sokaklarında 31 Mart yerel seçimler öncesi röportajlar..

Kayseri Sokaklarında Seçim Kavgası | Kayseri Sokak Röportajları

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek Yerel seçimler öncesinde Tempo TV, Kayseri sokaklarında seçmenin nabzını tuttu. seçmenin seçimlerden ve sonrasındaki beklentilerini, hangi partiye neden oy vereceğini sorarken, kimin kazanacağına dair tahminleri de kayıt altına aldı.

Her zaman olduğu gibi yine fikir çatışmaları ön plana çıktı. Bir çok insan, 17 yıldır iktidarda bulunan AK Parti hükümeti ve yönetimini eleştirirken artık değişimin vakti geldiğine, oyların düşüp de ders almaları gerektiğine inananların sayısı çok. Ancak AK Parti'ye ve adaylarına da destek veren epey var. Sağlıklı ve güvenilir bir muhalefet olmadığından ötürü AK Parti'nin alternatifi olmadığını düşünenler de var. 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayları Memduh Büyükkılıç (AKP adayı) ve Dursun Ataş (İYİ Parti adayı) arasında da kıyasıya bir yarış olacağıa benziyor. Seçmen, yılların siyasetçisi Memduh Büyükkılıç'a oy vereceğini ifade ederken tepkiler de var. Aynı şekilde Dursun Ataş da hem tepki alıyor hem destek.

Artık herşeyin geride kalıp sadece sonuçların konuşulacağı 31 Mart Yerel Seçimleri için sayılı günler kaldı. Kayserili seçmenin gerçekleştirilecek seçimler öncesindeki son düşüncelerinden derlemeleri yayınlıyoruz..