Gündem
Giriş Tarihi : 25-04-2020 16:20   Güncelleme : 25-04-2020 16:20

Kayseri otopark sorunu çözülecek

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, şehir merkezinde başlayacak otopark, yaya yolu, ağaçlandırma gibi çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

Kayseri otopark sorunu çözülecek

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile değerlendirme toplantısı yaparak şehir merkezinde başlayacak otopark, yaya yolu, ağaçlandırma gibi çalışmaları masaya yatırdı.

Şehir merkezini misafir odalarına benzeten Başkan Mustafa Palancıoğlu, yaz mevsimiyle beraber çalışmaların hızlanacağını belirterek, Melikgazi Belediyesi olarak çalışmalarımıza hem belediyede hem de sahada hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyarak devam ediyoruz. Şehir merkezi ile alakalı yol çalışmalarımız var. Tacettinveli Mahallesi Hunat, Kiçikapı ve Gülük Mahallesi olmak üzere bu alanlarda peyzaj ve temizlik çalışmamız olacak. Bu saydığım yerler şehir merkezleri ve ben şehir merkezlerini bir evin misafir odasına benzetiyorum, buralar misafir odamız gibi temiz düzenli ve nezih olmalı. Bu kapsamda çalışmalara başladık. Kartal Bulvarı'ndan Kiçikapı’ya kadar olan bölgede yeni yolların açılması, yaya yolu ve ağaçlandırma çalışmamız olacak. Buradaki düzensiz otoparklanmayı da giderecek düzenli bir otopark sistemi kuracağız. Bu yaz itibariyle yoğun bir mesai dönemine giriyoruz virüsten dolayı diğer işlerimize çok fazla zaman ayıramıyoruz” dedi.

Başkan Palancıoğlu; "Şehir merkezimizi vaat ettiğimiz gibi tertemiz ve güzel bir hale getireceğiz. Otopark konusunda yoğun bir mesai harcıyoruz. Kayseri Lisesi ve arkasının olduğu bölgede otopark çalışması gerçekleştireceğiz. İnşallah bu yaz bu bölgelerin ayağa kalktığını, güzelleştiğini ve çok daha nitelikli bir hale geldiğini hep birlikte göreceğiz” şeklinde konuştu.