Gündem
Giriş Tarihi : 26-11-2020 20:10   Güncelleme : 26-11-2020 20:22

Kayseri OSB'de korku duvarı

Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu açıkladı. Organize Sanayi Bölgesi'nde bazı sanayicilerin Tahir Nursaçan'dan korktuğu için geri durduğu iddia edildi. 

Kayseri OSB'de korku duvarı

Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu, bazı sanayici ve işadamlarının Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan'dan çekindiği için geri durduğunu iddia etti. 

Sosyal paylaşım sitesindeki hesabı üzerinden bir açıklama yapan Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu, "Son bir kaç gündür sanayicilerimizden çok fazla destek telefonları aldık ancak hepside sayın Nursaçan'dan çekindiklerini yazılarıma beğeni bile yapmaktan geri durmak zorunda hissettiklerini söyluyorlar. Bazılarıda GES gibi ruhsat gibi işlemlerinin sekteye uğrayacaklarından korktuklarını belirtiyorlar. Sayın Başkan ve yönetim, sanayiciyi bu gibi durumlarla sindirdiğinizi sanıyorsunuz ancak kendi güvenirliliğinizi yitiriyorsunuz. Yönetim kurulu üyelerinize hangi koşullarda çalışma ruhsatlarını verdiyseniz tüm sanyicimize de aynı şartlarla vermelisiniz. İkinci bir mesken faciası oluşmaması adına sizlerden istirham ediyorum" dedi.

Kayseri OSB'ne Sahip Çık Platformu Sözcüsü Bekir Okay Kiracıoğlu, açıklamasında "Yaptığımız basın toplantısında bahsettiğim yöneticilerin 430 TL'den aldıkları arsayı 540 TL'ye aldıklarını açıklayacaklarmış. Tahsisleri iptal edilir diye düşünüyordum. Ama en azından OSB'mizin kasasına 3.300.000 TL fazladan para girmiş olacak takdiri sanayicilerimize bırakıyorum" ifadelerine yer verdi.