Kayseri OSB Yönetimi pandemi sürecini bahane etti

20201123-kayseri-osb-yonetimi-pandemi-surecini-bahane-etti-657429-e7e2364f54648e00f851.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu, Kayseri OSB yönetiminin pandemi sürecini bahane ederek genel kurulu ertelettiğini söyledi. 

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu’nun yaptığı yanlış icraatlardan rahatsız olan ve sanayicinin parası ile yapılan hatalı hamleleri kamuoyu ile paylaşarak bu yanlışların düzeltilmesi adına oluşturulan Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu, yazılı bir açıklama yaparak Kayseri OSB yönetiminin Genel Kurul toplantısını tehir ettirmesini manedar buldu.

“Malumun ilanıdır”
Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu‘ndan yapılan açıklamada, “Bilindiği üzere OSB’ne Sahip Çık Platformu olarak 20 Kasım 2020 tarihinde düzenlediğimiz basın toplantısı ile Kayseri OSB Yönetimindeki yanlış uygulamaları ve usulsüzlükleri belgeleri ve tüm gerçekliği ile ortaya koymuştuk. Bu basın toplantısı için davetiyeler medya kuruluşlarına 16 Kasım 2020 saat 16.00’ da gönderilmiştir. Kayseri OSB Yönetimi, bizim bu girişimimiz üzerine yapacağımız açıklamanın içeriğini tahmin etmiş olacaklar ki toplantı gününü dahi beklemeden tamamen suçluluk psikolojisinin getirdiği telaş ile hareket ederek 2020 yılının sonuna kadar yapılması gereken mali genel kurulun ertelenmesi için 17 Kasım 2020 günü mesai saatleri dâhilinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza başvuruda bulunmuşlardır. Gerekçe olarak da Sayın Cumhurbaşkanımızın aynı gün 19.45 de açıklamış olduğu pandemi yasaklarını bahane etmişlerdir. Bir hafta öncesine kadar Genel Kurul hazırlığı yapan, Kayseri OSB Yönetiminin bu davranışı ve zamanlaması çok net olarak göstermiştir ki Genel Kurulun ertelenmesi talebinin gerekçesi pandemi önlemleri değil, Genel Kurul iradesinin nasıl tecelli edeceğinin bilinmesidir. Kayseri OSB yönetiminin bu girişimi, mücadele ve söylemlerimizdeki haklılığımızın kendilerince de kabul edildiğinin ispatı ve malumun ilanı niteliğindedir” cümleleri kuruldu.

“Can simidi”
Kayseri OSB’ne Sahip Çık Platformu‘nun açıklamasında “OSB Yönetiminin 17 Kasım’da yazdığı mali genel kurulun ertelenmesi yönündeki dilekçeye 19 Kasım’da cevap almalarını da takdir etmek lazım. Bu vesile ile kendi menfaatleri söz konusu olduğunda ne derece iş bitirici olduklarını da bir kere daha görmüş olduk. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, bizler sesimizi yükseltmesek, OSB de yaşananları sanayicilerimiz ile paylaşmasak, gördüklerimizi görmemiş, duyduklarımızı duymamış olsak, gelen baskı ve sindirme çabalarına boyun eğip “bana ne ben çarkımın döndüğüne bakarım” deyip bir kenara çekilmiş olsa idik. Sayın Yönetim bu Mali Genel Kurulu tereyağından kıl çeker gibi yapardı. İbra olur, yaptıkları her şey de yanlarına kar kalırdı. Ne pandemi söz konusu olurdu ne de kısıtlamalar. Pandemi süreci sayın Başkan ve Yönetimi için adeta bir can simidi olmuştur. Sanayicilerimizden bu kadar tepki alan ve kayyum iddiaları ayyuka çıkan Kayseri OSB Yönetimi;  bir çıkış noktası bulmak ve yaptıklarını unutturmak için bulduğu her fırsatta Mali Genel Kurulu erteletmek istemiştir. Nitekim 8 aydır değişik gerekçeler ile mali Genel Kurul ertelettirilmektedirler. 17. Seçimli Genel Kurula usulsüz verilen Yapı Kullanma İzin Belgeleri ile şaibe karıştırıldığı da hepinizin malumudur” ifadelerine yer verildi.

“Korkunun ecele faydası yok”
Açıklamanın son bölümünde “Görüldüğü üzere, OSB Yönetimi dilinden düşürmedikleri sandığı Genel Kuruldan, yani sanayicilerimizin iradesinden kaçırmayı adeta alışkanlık haline getirmişlerdir. Çünkü ne yaptıklarını ve karşılığının ne olacağını çok iyi bilmekte ve korkmaktadırlar. Ancak şunu unutmasınlar;  Korkunun ecele faydası yoktur. O sandık er geç sanayicimizin önüne konacaktır. Bu tür  oyunlar ve şark kurnazlıkları ile yaptıklarını unutturacaklarını ve peşlerini bırakacağımızı sanıyorlar ise kesinlikle yanılıyorlar. Bilakis mücadele azmimiz ve kararlılığımız daha da artmaktadır. OSB’ne Sahip Çık Platformu olarak bizler Kayseri OSB nin bu  gidişine her şeye rağmen dur demekte kararlıyız. Yönetim kaynaklı kötüye giden Kayseri OSB mali durumunun daha da kötüleşmemesi adına halen yapılmakta olan ve planlanan tüm büyük harcama ve ödemelerin genel kurul yapılana kadar durdurulması veya bakanlıkça bir denetçi  için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza müracaat edeceğimizi tüm kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla arz ederiz” cümleleri kuruldu.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!