Kayserispor
Giriş Tarihi : 07-01-2021 17:56   Güncelleme : 07-01-2021 22:14

Kayseri Milletvekili Ersoy özür diledi

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Beşiktaş camiasından özür diledi. Baki Ersoy'un açıklaması

Kayseri Milletvekili Ersoy özür diledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, sosyal paylaşım sitesindeki hesabı üzerinden yazılı bir açıklama yaparak Beşiktaş camiasından özür dilediğini ifade etti. 

"En kısa zamanda çiçeğimizi alarak Beşiktaş kulübüne gitmek arzusundayız" diyen MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, "3 Ocak 2021 tarihinde Kayseri'de oynanan Kayserispor-Beşiktaş karşılaşmasından sonra bizleri de derinden üzen bir takım hasideler yaşanmıştır. Kayseri şehri Anadolu'da kardeşliğin ve misafirperverliğin harman olduğu bir ilimizdir. İstem dışı gelişen ve kardeş Beşiktaş camiasını üzen davranışlar bizi de gerçekten üzmüştür. Beşiktaş kulübü hepimiz için çok büyük öneme haiz, 118 yıllık ortak değerimizdir. En kısa zamanda çiçeiğimizi alarak Beşiktaş kulübüne gitmek arzusundayım. Beşiktaş ile Kayserispor arasında dostluk ve kardeşliğin sonsuza kadar devamı için her şeyi, hep birlikte yapacağız. Sporun kardeşliğe vesile olmak için yapıldığına inanan bir kardeşiniz olarak yanlış anlamalara vesile olan bu olaylardan dolayı Beşiktaş camiasından özür diliyorum" cümleleri kurdu.

Kayserispor taraftarı MHP Milletvekili Baki Ersoy, geçen hafta Kayseri'de oynanan Hes Kablo Kayserispor-Beşiktaş maçı sonrasında iki kulüp yöneticileri arasında çıkan tartışmaya dahil olmuştu. Stat içerisinde yaşanan olaylar sonrasında Baki Ersoy ile Beşiktaşlı yöneticiler arasında soğuk rüzgarlar esmişti.

Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri'nin ve Kayserispor'un haksız olmadığını savunmuş ve özür dilemenin yersiz olacağını ifade ederek Beşiktaş camiasına üzüntülerini bildiren kulüp başkanı Berna Gözbaşı ve bazı yöneticilere tepki göstermişti.