Gündem
Giriş Tarihi : 12-05-2020 14:22   Güncelleme : 12-05-2020 14:22

Kayseri Koronavirüs ölüm sayısı

Kayseri Tabip Odası açıklama yaptı. Koronavirüs salgınından ötürü Kayseri'de kaç vaka var, kaç ölüm oldu. Kayseri'de Covid19 virüsü ölü sayısı.

Kayseri Koronavirüs ölüm sayısı

Çin'in Wuhan kentinde görülmeye başlanan ve tüm dünyayı etkisi altına alarak binlerce insanın yaşamını yitirmesine neden olan, ülkemizde de 11 Mart 2020 tarihinden bu yana görülen ve milyonca ailenin yaşamını olumsuz etkileyen, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan Covid19 virüs salgını, etkisini kaybetmeye devam ederken Kayseri'de kaç vata olduğu ve kaç kişinin hayatını yitirdiği açıklandı.

Resmi rakamlar
Kayseri Tabip Odası Başkanlığı, Coronavirüs salgını ile ilgili Kayseri'deki rakamları kamuoyu ile paylaştı. Kayseri Tabip Odası Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Kayseri'deki vaka sayısı 800, test sonucu pozitif 30 vefatımız var" denildi.
Kayseri Tabip Odası Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Kayseri'de salgın başladığından beri PCR test pozitif toplam hasta sayımız 800. 30 PCR test pozitif vakamız, 115 şüpheli korona test negatif vefatımız var. AVM'lere gitmeye çok vaktiniz olacak. Evde kal Kayseri. Virüs her yerde. Salgın bitmedi. Üfürükçüye de gitmeyin" ifadelerine yer verildi.