Sağlık
Giriş Tarihi : 20-02-2021 11:03   Güncelleme : 20-02-2021 11:03

Kayseri Koronavirüs durumu

Kayseri haberi. Kayseri Covid19. Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Kayseri Koronavirüs vakaları ile ilgili önemli bir durum tespiti yaptı.

Kayseri Koronavirüs durumu

Kayseritempo - Mart 2020 yılından bu yana ülkemizi derinden etkisi altına alan ve binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine sebebiyet veren Koronavirüs salgını korkunç yüzünü bir türlü çekmiyor. 2021 yılının ilk iki ayında da vaka ve ölüm sayıları süregelirken Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli de, Kayseri için tehlikenin devam ettiğini duyurudu.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından yaptığı duyuruda Kayseri için tehlikenin azalmadığını akside artış gösterdiğine işaret etti. Covid19 salgını ile mücadele edildiğini ancak tedbirlere uyulmamasından dolayı da vaka sayılarının artış gösterdiğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, önlemlere uyulması konusunda bir kez daha uyardı.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Kayseri’de vaka sayılarının beklenein aksine arttğını ifade ederek "Vaka sayılarımız artıyor. Karşılaştığımız uygunsuz durumların başında cenaze ve taziyeler gelmektedir. Ayrıca hafta sonları merkezden çevre ilçelere ve köylere gidip orada yapılan aile oturumları öne çıkmaktadır. Önlemlere hep birlikte uyduğumuz zaman başarabiliriz. Zincirin en zayıf halkası kadar güçlüyüz" cümleleri kurdu.

Ali Ramazan Benli’nin paylaşımında dikkat çekici yön ise cenaze törenleri ve taziyeler konusu oldu. Bilindiği üzere Kayseri’de düzenlenen birçok cenaze töreninde ve taziye ziyaretlerinde özellikle sosyal mesafe kuralına uyulmadığı gözlenmişti.