Sağlık
Giriş Tarihi : 11-03-2020 11:22   Güncelleme : 11-03-2020 11:52

Kayseri ile ilgili Korona Virüs açıklaması

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Korona Virüs vakası ile ilgili açıklama yaptı. Kayseri'de Korona Virüs var mı. En yetkili ağız açıkladı.

Kayseri ile ilgili Korona Virüs açıklaması

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, KOVİD-19 (coronavirüs) ile ilgili olarak açcıklama yaptı. Ali ramazan Benli, Kayseri'de tespit edilip edilmediğini ifade etti.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri'de coronavirüs (Korona Virüs) var gibi bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade ettiği açıklamasında, "Bu görüntü ile Kayseri'de coronavirus var algısı oluşturmaya çalışılması üzerine şunları söylemek istiyorum. Havaalanında yurtdışından gelen hastalarımız ön hekimlerimizin muayenesinden geçirilmektedir. Riskli olacağı düşünülenler yine mahallinde Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları tarafından değerlendirilip muayene edilmektedir. Şüpheli vaka olarak belirlenenler 112 ambulansımız ile referans hastanemize korunmalı bir şekilde taşınmaktadır. Sonuçları da bakanlığımız paylaşmaktadır. Bu görüntü geçen hafta çekilmiştir. Kayseri'de henüz tespit edilmiş vaka yoktur." dedi.