Gündem
Giriş Tarihi : 07-05-2020 19:45   Güncelleme : 07-05-2020 19:45

Kayseri için müjdeli haber

Başkan Memduh Büyükkılıç müjdeli haberi verdi. Kayseri sınırlarında Raylı Sistem hattı büyüyor. Ayrıca havaalanı projesi de ihale edilecek.

Kayseri için müjdeli haber

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri'yi sosyo ve ekonomik anlamda önemli bir noktaya taşıyacak olan iki projenin yakın zamanda hayata geçirileceğinin müjdesini verdi. Kayseri toplu taşımanın en önemli aracı olan Raylı Sistem, farklı noktalara da ulaşacak. Kayseri Büyükşehir Belediyesi çalışmaları içerisinde yeralan Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent raylı sistem hattı ihalesi için düğmeye basıldı. Ayrıca Kayseri Havaalanı Projesinin ihalesi için son aşamaya gelindi.

Video konferans..
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu başkanlığında gerçekleştirilen video konferansa katılarak Kayseri'deki çalışmalar ile ilgili sunum yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin çevresindeki 8 ili kapsayan bir cazibe merkezi olduğunu ifade etti. Başkan Büyükkılıç, bu anlamda ulaşım projelerinin çok önemli olduğunu vurgulayarak Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent raylı sistem hattı projesinden sözetti. Başkan Büyükkılıç, yeni havalimanı projesinde yer alan terminal binaları ve apron konusunu da anlattı. Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri-Ankara Hızlı Tren Hattı, Boğazköprü Lojistik Köyü, Niğde-Ankara otoyoluna Kayseri’nin bağlanması, Kayseri-Kahramanmaraş yeni güzergah projesi gibi projelerle ilgili de bilgiler verdi.

İhale müjdesi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kayseri için çok önemli projelerin yeraldığını ancak şu an için 2 projeyi hayata geçirmek için düğmeye basılacağını dile getirdi. Bakan Karaismailoğlu, Belsin-Terminal-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent raylı sistem hattı ile Havaalanı Projesinin ihalesi için son aşamaya geldiklerini ve en kısa sürede ihalelerin yapılacağını ifade etti.